Almanya 1,5 milyon işçi arıyor

1

Almanya 1,5 milyon işçi arıyor

Almanya 1,5 milyon işçi arıyor ; Son yıllarda Almanya’da büyük bir ekonomik sıçrama yaşandı. Bu durumda Almanya’da iş alımları yapıldı. Türkiye’den de alışveriş yapılacağı açıklandı.

Almanya’da işçilerin işe alınması son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Almanya’da işsizlik oranı oldukça düşük  yüzde 3 civarında. İşgücü piyasasında 1,5 milyonluk bir açıklığın olduğu Almanya, açığın hangi alanlarda bazı yerlerden elde edilen bilgilere bağlı olduğu belirlendi.

İstihdam edilecek meslek grupları

İhtiyaç için 230 bin Slot eğitmenleri istihdam edilecek,
300 bin hemşireye ve hemşire ihtiyacı var,
Restoranların yüzde 80’inin personel ihtiyacı var,
Bir tesisatçı ihtiyacı ve Şirket grupları gibi alanlarda gereklidir.
Bu anlamda Almanya’da nitelikli personel arayışı devam etmektedir. Bu bağlamda, personel bulmak zor olduğu için fiyatlar oldukça yüksektir. Bu yüzden Almanyada bu alanlara acil bir ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Alman işçilerine verilen ücretler

Brüt maaşın 400 Euro’ya ulaşacağı söylentileri de var. Hemen hemen her alanda kalifiye personel arayan Almanya’nın bu yıl çalışanların ücretlerini daha da artırması bekleniyor. Bölgede 4000 Euro civarında maaşlar var. Aynı zamanda, çalışanların sadece kalifiye personel arayışında değil, aynı zamanda hizmet ve ulaşım alanında da büyük bir açıklığı vardır. Alman işçilerin maaşları ne kadar?

En çok talep edilen elemanlar Buldozerler, ekskavatör yürüyen Merdivenleri ve kamyon Sürücüleridir. İşçiler ve maaşları açısından önümüzdeki yıllar, Almanya’daki işçilerin giderek daha fazla avantaj elde ettiği bir ülke olacak.

Almanya’ya garson olarak gitmek

Almanya’da Gastronomi ile ilgilenen Dehoga Derneği, bu alanda ciddi bir boşluk olduğunu açıkladı. Ülkedeki restoranların %80’i yeterli personele sahip değil ve çalışmak için personel arıyor. Almanya’da, garson maaşlarının bakımı konusunda deneyime sahip bir garson, Bahşişlerle birlikte 3000 avrodan fazla maaş alır. Bu nedenle, diğer ülkelerden yabancı işçi olarak Almanya’ya gelenlerin sayısı artıyor gibi görünüyor.

Bu ülkede yüksek maaş ve iyi bir refaha sahip olmak isteyenler bu fırsatı kaçırmazlar. Ayrıca, bir tesisatçı bulmak için 171 gün boyunca işçi arayan şirketler olduğu söyleniyor. Bu bağlamda, nitelikli personel bulmakta zorluk çeken bir ülke var. Önümüzdeki yıllarda vasıflı işçilerin maaşlarının artması beklenen bu ülkede, bu sektördeki Maaşların ortalama 4000 Euro’ya ulaşması bekleniyor.

Almanya 1,5 milyon işçi arıyor
Almanya 1,5 milyon işçi arıyor

Almanya’da kamyon sürücüleri fiyatları

Son zamanlarda, Almanya’da çalışmak için nitelikli personel bulmak zorlaştı ve personel boşluğu giderek arttı. Personel sıkıntısı çeken bir diğer alan ise Almanya’da kamyon sürüşü olacak. Bu alanda da ciddi bir personel sıkıntısı var. En yaygın aramalar Buldozer, ekskavatör ve kamyon Şoförleridir ve bu alanda çalışan bir çalışanı bulmak son derece zorlaşır.

Almanya’daki çalışanların ücretlerinin artmasının başlıca nedenlerinden biri, şirketlerin nitelikli çalışanlar bulmak için çalışanlarına daha yüksek ücretler ödemeyi kabul etmeleridir, Freiburg Üniversitesi’nde profesör olan Lars Feld, önümüzdeki yılların çalışanlar için altın olacağını söyledi.

Almanya’da işsizlik neden düşük?

Almanya, 2022’te ekonomik bir sıçrama için mücadele ediyor ve 2022’e girmeden önce altyapısını sağlam bir şekilde kurdu. Bu bağlamda, Almanya’daki işçilerin maaşlarının ne kadar artacağı, bu yıl bir sıçrama yapması beklenen ve yabancı işçilerin işe alınıp alınmayacağı gibi sorular da merak konusu. Bu ülkede 1,5 milyon işçi için iş yaratıyor ve işsizlik oranı %3 civarında. İşsizlik oranını düşürmek için işgücü arayan bu ülke, yılı Cari Hesap fazlası ile kapatan gelişmiş bir ülkedir. Cari Hesap fazlalığına rağmen, bu sektörde çalışacak çalışan sayısında bir boşluk var.

Almanya’da bir uzman için başvuru

Salgın nedeniyle küresel ekonomik anlamda durgunluk ve durgunluğa rağmen, Almanya, Cari Hesap fazlalığından hiç etkilenmeden bu durumdan çıkan bir ülkedir. Şu anda Almanya’da nitelikli personel sıkıntısı var. Bu bağlamda, en çok talep edilen meslek gruplarının aranması ortaya çıkmıştır. En çok talep edilen sektör, hasta ve yaşlı bakımı, Eğitim ve Çocuk eğitimi gibi Sektörlerdir.

Almanya, uzman, eğitimli veya Serbest çalışan arıyor; Bilgisayar uzmanları ayrıca doktorlar, bilim adamları ve dili iyi bilen iyi donanımlı insanlar gibi eğitimli ve iyi donanımlı insanlar arıyorlar. Neredeyse tüm alanlarda çalışan arayan Almanya’da çalışan Açığı 1,5 milyon civarında dalgalanıyor.

Almanya ve Türkiye gibi ülkeleri terk eden ve Doğu Avrupa’dan gelen işçilerle olan boşluğu Dolduramayan yüksek nitelikli kişiler için oturma izni ve çalışma izninin oluşturulması, mesleklerine uygun işler mevcut olduğunda da hızlı hareket eden bir süreç haline gelmektedir.

Almanya’da çalışma koşulları

Almanya geçtiğimiz günlerde Hemşirelik, hasta ve yaşlı bakımı, İnşaat ve metal gibi 61 sektörde yabancı işçi istihdam edeceğini açıkladı. Almanya’da kabul edilen yasaya göre, meslek diplomasına sahip olanlar ve Almanya’da bir süre İş Sözleşmesi olmadan çalışmayı kabul edenler Almanya’ya gelip çalışabilirler. Bu Almanya’da kalmak için izin verilir 6 bir iş aramak için Ay, ve bir iş sözleşmesi imzalandığında, nitelikli bir çalışan Almanya’da çalışmak mümkün olacak.

Söz konusu personel listesinde niteliklere sahip olanlar Almanya’ya gidebilir ve herhangi bir somut teklif olmadan 6 ay kalabilir veya işe başlayabilir. İş aramak için Almanya’ya gidenler, AB vatandaşlarının yararlandığı sosyal yardımlardan yararlanamayacaklar. Elçilikler ayrıca Almanya’ya gitmek ve şartları yerine getirmek isteyenler için 6 aylık vize verecek. Almanya’da çalışma koşulları arasında, bunlar en iyisidir.

Finlandiyada Çalışmak İçin Tıklayınız

Az Sermaye İle İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri


1 Yorum
  1. […] Almanya 1,5 milyon işçi arıyor […]

Cevapla

Your email address will not be published.