Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı

1

Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı

Son zamanlarda bardakta mısır işi yapan bir çok tezgah görüyoruz. Bardakta mısır yüksek gelir elde etmek isteyenlerin aradıkları iş olabilir. Bardakta mısır satmak ve kar marjı ne kadar? Mısır satış tezgahı kurularak satılan bu iş oldukça basittir. İşinizi kurmak için çok az sermayeye ihtiyacınız bulunuyor. Sermayesiz iş fikirleri kategorisinde bardakta mısırda yer alıyor.

Bardak mısır satarak para kazanılır mı? Bu meslek çok fazla yatırım istemeyen karlı işlerden bir tanesidir. Yiyecek içecek satışları gelir konusunda beklentilere cevap verir. İşlerinizi büyüttükçe daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

İşe Başlamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bardakta mısır satmak için bazı konulara dikkat etmeniz gerekir? İşi hayata geçirmenin üç basit adımı yer alıyor.

Tezgah Satın Alın

Bardakta süt mısır satmak için seyyar mısır tezgahı satın almalısınız. Maliyet durumunu düşürmek için sıfır ürün satın almak yerine; ikinci el ürünlere göz atabilirsiniz. Bir çok platformda ikinci el tezgagh modelleri yer alıyor. Ortalama tezgahların fiyatı 1.000 – 3.000 TL arasında değişmektedir. Bardakta mısır dönemlik olarakta yapılabilir. Satış arabasını satın almak para kazanmanın önemli adımlarından bir tanesidir.

Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı
Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı

Mısır Hazırlama İşi

Bardakta mısır satmak için lezzetli bir ürün hazırlamalısınız. Satış yapmadan önce gerekli malzemeleri dikkatli bir şekilde satın almanız gerekir. Bardakta mısır satmak için gerekli malzemeler;

 • Mısır,
 • Tuz,
 • Pul biber
 • Ketçap,
 • Mayonez,
 • Kimyon,
 • Karabiber,
 • Tereyağı,
 • Karton bardak,
 • Peçete

Bu malzemeleri temin ederek lezzetli bir menü hazırlayabilirsiniz.

Satış Yeri Bulun

Bardakta süt mısır satmak için doğru lokasyon seçimi gerekir. Bardakta mısır satışını her yerde yapabilirsiniz. Fakat doğru lokasyon bulmak daha fazla para kazanmanızı sağlayabilir. En doğru yerleşim noktaları ise yürüyüş alanları ve çocukların yoğun bulunduğu bölgelerdir.

Süt mısır satma işinin en büyük avantajı satışın düşük olduğu bölgelerden ayrılabilmenizdir. Yüksek satış rakamlarına ulaşmak için sık sık bölge değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bardakta Mısır İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bardak mısır için bazı malzemelere ihtiyacınız bulunur. Bu malzemeler;

 • Mısır arabası,
 • Tüp ve mısır tavası,
 • Kaşık ve bardak,
 • Karıştırma kabı

Bu malzemeleri satın alarak bardakta mısır yapabilirsiniz. Bardakta mısır malzemelerini evinizde bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Günümüzde mısır arabaları 700-1400 TL arasında değişen fiyatlarda bulunuyor. Kiralama yapmak isterseniz aylık 100-150 TL’ye ücret ödemeniz gerekir. Dilerseniz mısır arabasını sanayide yaptırabilirsiniz.

Bardakta Mısır Nasıl Yapılır?

Bardak mısırın yapımı kolay uygulamalardan bir tanesidir. Burada en önemli konu lezzettir. Günümüzde pek çok kişi marketlerden hazır dondurulmuş süt mısır alarak satış gerçekleştirir. Mısırı ilk olarak mısır tavaya koyun. 10-15 dakika mısırı pişirmeye başlayın. Bu süreçte karıştırmayı ihmal etmeyin. Satış yapacağınız zaman müşterinin isteğine göre tavada mısırınızı tereyağında kavurabilirsiniz.

Bardakta Mısır Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bardakta mısır yapmak oldukça kolay bir iştir. Ancak büyük bir maharet gerektirir. Mısır satışı yaparken tezgahı kuracağınız yer son derece önemlidir. Mısır tezgahınızı kurarken bölgenin işlek olması önemlidir. Giriş çıkışın çok olduğu bölgeler daha fazla satış yapmanızı sağlayabilir. Ana noktalarda ucuz olan yiyecekler rağbet görür. Böylece daha fazla para kazanabilirsiniz.

Düşük fiyatlarda satış yapmak sizlere yüksek kar sağlamaz. Pişirdiğiniz sür mısırın kapağını açarak kokusuyla insanları kendinize çekebilirsiniz. Bardakta mısır malzemelerini marketlerden kolayca satın alabilirsiniz. Mısır arabasını kiralık olarak kullanabilir ya da satın alabilirsiniz.

Bardakta Mısır Satışı Ne Kadar Kazandırır?

Markette dondurulan mısırın kilosu ortalama 6 TL olarak satılıyor. Bir kilo mısırdan 10 bardak çıkmaktadır. Bardakta mısırı 2 TL’ye satarsanız iyi bir kar elde edebilirsiniz. Kalabalık mekanlarda kar oranınız daha yüksek olacaktır. Büyük şehirlerin tamamında bu işi yapan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bardakta mısır kısa zaman içerisinde büyük paralar kazandırmaktadır. Bu işi cezbedici hale getiren özelliklerden biride budur. Son yılların popüler iş fikirleri arasında bulunan bardakta mısır satış işi hakkında detayları yazdık. Düşük sermaye ile bu işi yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bir çok şehirde bu işi yapan insanlar bulunuyor. Yeni bir iş kurmayı düşünenler bardakta mısır işi yapmak istiyor. Rehberimizi okuyarak bu işi yapmanın püf noktalarını öğrenebilir ve işinizi kolayca kurabilirsiniz.

Marul Yetiştiriciliği Ve Maliyeti

Zengin Olmanın Yolları

İlginç Girişimcilik Fikirleri


1 Yorum
 1. […] Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı […]

Cevapla

Your email address will not be published.