Böcek İlaçlama Firması Açmanın Maliyeti ve Kazancı

1

Böcek ilaçlama firması açmanın maliyeti, tıpkı temizlik şirketi kurmanın maliyeti gibi azdır. Ancak doğru çalışmaların yapılması halinde gelir düzeyi, maliyetlere göre tatminkar sayılabilecek seviyededir.

Daha çok işletmelere böcek ilaçlama hizmeti veren bu firmalar, aynı zamanda bireysel müşterilerine de konut ilaçlama hizmeti vererek kazanç yöntemlerini geniş tutmaktadırlar. Açacağınız firmanın her şeyden önce hizmet kalitesine önem verilmesi, gelirinizi artırabilecek en önemli faktörlerden biridir.

Böcek İlaçlama Firması Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Böcek ilaçlama firması açmanın maliyeti ortalama olarak 20.000 TL civarındadır. Açacağınız işletmenin çok lüks ya da büyük bir yer olması gerekmiyor. Bu nedenle yatırımcılar için az maliyetle daha fazla kazanmak için bunu önemli bir avantaj olarak kabul edebiliriz.

Nihayetinde müşterileriniz için kendi mekanınızda bir sunum yapmayacağınız için, işletmenin çok lüks olması gerekmez. Ofis tarzında küçük bir alanda dahi açacağınız firma faaliyet gösterebilir.

Önemli olan müşterilere ulaşmak için kullanılacak iletişim kanallarının aktif olarak çalışmasıdır. Bu yüzden firmanızın reklamını en iyi şekilde yapmanız oldukça önemlidir.

Temel kurulum maliyetleri ortalama 20.000 TL olurken, ilaçlama yapmaya gitmek için araç temini önemli bir maliyet kalemidir. Bunu da eklediğimizde böcek ilaçlama firması açmanın maliyeti 80 ile 120 bin TL arasında değişiklik gösterecektir. Burada alacağınız aracın sıfır ve lüks bir marka olması durumunda daha yüksek maliyetlerden söz etmek mümkündür.

bocek-ilaclama-sirketi-acmanin-maliyeti-z
Böcek ilaçlama firması açmanın maliyeti

Böcek İlaçlama Firmalarının Geliri Ne Kadar?

Böcek ilaçlamak firmasının kazancı, şirket sahibinin çevresine ve şirketin hizmet kalitesine göre farklılık gösterir.

Geniş bir çevreye sahipseniz ve hizmet kaliteniz yüksek ise, aylık 15.000 TL dolaylarında gelir elde edebilirsiniz. Daha kurumsal bir yapıya bürünerek bu işi yapmanız halinde ise aylık kazancınız 25000 TL’yi aşabilir.

Böcek İlaçlama Şirketi Nasıl Kurulur?

Haşere ilaçlama şirketi kurmak için, bazı resmi belgelerin hazırlanmış olması gerekir. Klasik olarak bir işletme kurmak için gerekli olan belgelerin temini şarttır.

Faaliyet gösterilecek ilde bulunan esnaf odalarına kayıt olmak, işletme sahibinin kimlik fotokopisi, işletmenin yapı kullanım belgesi ve kira sözleşmesi gibi detayların sağlanmış olması gerekmektedir. Bu basit detaylar tamamlandıktan sonra, araç temini konusunda da sıkıntı yaşamamak işletmenin faaliyetlerini sürdürmesi için önem taşımaktadır.

Böcek ilaçlama firması açmak için, çalışacak personelin gerekli eğitimlerden geçmesi de önemlidir. Zira yapılacak ilaçlama işinin sağlık ile doğrudan alakalı olduğu unutulmamalıdır.

Böcek ilaçlama firması kurmanın maliyeti ve kazancı hakkında paylaşmak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Kasap dükkanı açmanın maliyeti


1 Yorum
  1. […] Böcek ilaçlama firması açmak […]

Cevapla

Your email address will not be published.