Chiliz Coin Nedir? Gelecekte Artar mı?

0

İlk kez 2018 senesinde kripto para piyasasına giriş yapan Chiliz Coin, taraftar tokenlarını satın almak için kullanılan kripto para birimidir. Chiliz protokolünün yerel kripto para birimi olan Chiliz (CHZ) Coin Socias.com’da kullanılmaktadır. CHZ Coin, eğlence ve spor kuruluşlarına taraftarları ile daha fazla etkileşime geçme, kripto para ödemesi üzeriden ürün satışı gerçekleştirme avantajlarını sunar. CHZ Coin sahipleri ise Socias.com üzerinden kulüp odaklı anketlere katılım sağlama, ödül kazanma, takım kulüplerine dair kararlara dahil olmak amacıyla oy verme hakkına sahip olurlar. Taraftarlar, CHZ Coin ödemesi ile formadan bilete kadar farklı ürünleri satın alabilir, kripto borsalarında alım-satım gerçekleştirebilirler.

CHZ Coin Gelecekte Fiyat Artışı Yapar mı?

CHZ Coin ve Chiliz protokolü, Barcelona, Juventus, Paris Saint Germain, Atletico Madrid, Galatasaray, Roma, Trabzonspor kulüpleri ile ortaklık kurmuştur. İlgili kulüpler ve taraftarları arasındaki bağlantı kriptografik evrende CHZ Coin ile sağlanabilmektedir. Buna bağlı olarak kripto para analistleri CHZ Coin’in gelecekte spor dünyasında daha fazla önem kazanabileceğini ve satın alım taleplerinin buna bağlı olarak artış gösterebileceğini düşünüyorlar. Yaptığı başarılı proje ortaklıklarına ve tarihsel bazdaki fiyat artış grafiklerine bakıldığında gelecek vadeden kripto paralar arasında yerini almıştır.

Analistler CHZ Coin’in piyasaya çıkış yaptığı ilk fiyata ve tarih içinde kazandığı başarılara da dikkat çekmeyi ihmal etmiyorlar. Piyasaya çıkış yaptığı günden bu yana en düşük fiyat değerini 2 sene önce tabloya yansıtan CHZ Coin, 0.066 dolardan işlem görüyordu. Ancak 2021 senesi 13 Mart tarihinde ise kendi rekoruna imza atarak, 14.91 dolara çıkış yaptı. Kripto para piyasasının volatiliteli yapısına bağlı olarak dalgalanmalarını sürdüren CHZ Coin tarihsel grafiği incelendiğinde pek çok kez yatırımcılarına kar sunmayı başaran taraftar coinleri arasında yerini alıyor. Buna bağlı olarak yakın fiyat takibi ve iyi bir strateji kapsamında yatırım için değerlendirilebilecek kripto paralar listesinde Ethereum, Polkadot, Ada Coin gibi seçenekler ile birlikte yer alıyor.

Chiliz Coin Özellikleri Nelerdir?

Chiliz Coin, blok zincir destekli ürünlerin edinilmesinde ödeme aracı olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Chiliz Coin’in diğer özellikleri:

  • Dünyanın ilk Blockchain tabanlı hayran etkileşim platformu Socias.com’da kullanılabilir.
  • com’da anketlere katılmak, kulüplerin kararlarına yönelik oylamalarına katılma hakkı sunar. Örneğin bir takımın hangi günlerde antreman yapmaları gerektiği, forma tasarımlarının nasıl olması gerektiği hakkında yapılan anketlere taraftarların oy ile katılabilmesini sağlar. Her bir oy için belirli miktarda CHZ Coin sahipliği gerekir.
  • com üzerinden ve kripto para borsalarından diğer taraftar tokenlarını (FC Barcelona, Juventus, Manchester City kulüplerinin taraftar tokenları gibi…) almak veya takasa girmek için kullanılır.
  • Yüksek likiditeye sahip olmasının yanında, Binance, Paribu, Coinbase gibi işlem hacmi en geniş borsalarda işlem görür.
  • Ödeme aracı olarak kullanılma niteliğine sahipken, kripto para cüzdanları arasında düşük masraflı, hızlı, deniz aşırı transfer yapma imkanı sunar.
  • Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilir ve pasif gelir elde etme şansı verir. CHZ Token sahibi olan kişiler kripto para borsalarının ilgili havuzlarında veya cüzdan tiplerinden CHZ Token’ı belirli vadede kilitleyerek, yeni CHZ Coin miktarı kazanma yoluna gidebilirler.

Bu tip nitelikleri açığa çıkara CHZ Coin, eğlence ve spor sektörüne ilişkin yanlara sahip olması sebebiyle geleceği parlak görülen kripto para birimleri arasında yer alır.

Chiliz (CHZ) Coin Madenciliği Yapılır mı?

CHZ Coin’in madenciliği yapılmamaktadır. Bu kripto para birimi yaratıcı şirketi tarafından piyasaya arz edilir. Toplam maksimum CHZ Coin arzı, 8.888.888.888 CHZ olarak belirlenmiştir. Bu arzın büyük bir kısmı şuan kripto para piyasalarında işlem görmektedir.

Chiliz (CHZ) Coin Avantajları Nelerdir?

Chiliz projesinin ve yerel kripto para birimi CHZ Coin’in sunduğu avantajlar:

  • Chiliz protokolü taraftar jetonlarının oluşturulmasına imkan sağlar. Spor kulüpleri taraftarları ile etkileşimi yükseltmek ve lisanslı ürün satışında kripto parayı ödeme aracı olarak benimsemek için Chiliz’de taraftar token’ı yaratabilirler.
  • Taraftarlara kulüp yönetimine ilişkin karalarda söz sahipliğini oy hakkı ile kullanma avantajı sağlar.
  • Diğer tüm taraftar tokenlarını CHZ Coin ile satın alma ve CHZ Coin bulunan kripto para cüzdanlarından banka transfer masraflarından çok daha düşük ücret ile denizaşırı transfer yapma avantajı kazanılır.

Tüm bu avantajların yanında CHZ Coin, donanım cüzdanlarda saklanabilir. Kripto para borsalarında oluşturulmuş sanal cüzdanlar haricinde, bir USB cihaz formunda fiziki olarak satın alınabilen, şifreli soğuk cüzdanlarda CHZ Coin saklanabilir. Bu kapsamda kripto para bakiyesini sanal dünyada oluşabilecek saldırı risklerinden korumak mümkün hale gelir.

Chiliz (CHZ) Coin Nasıl Satın Alınır?

CHZ Coin satın almak için ilk olarak kripto para borsalarının herhangi birinden açılan hesaba sahip olunması gerekir. Binance, Coinbase ve daha pek çok işlem hacmi geniş kripto para borsasının işlem listesinde CHZ Coin yer almaktadır. Bu borsalardan seçilenin resmi web adresine giriş sağlanıp, “hesap oluştur“ sekmesinden talep edilen bilgiler girilerek, KYC yani kimlik doğrulama işlem adımları tamamlanmalıdır. Ardından oluşan hesaba bakiye transferi yapılarak borsanın satın ama işlem sayfasına erişim gerçekleştirilmelidir. Satın alam sayfası üzerinden “CHZ Coin“ kripto para birimi ve satın alınacak miktar seçilerek, güncel fiyat değerinden satın alım emri girilir. Bu adımlar sonunda sanal kripto para cüzdanı adresine dair bilgiler girilerek, CHZ Coin’in satın alımı ilgili adres için tamamlanır.

 

 

 

 


Cevapla

Your email address will not be published.