Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

0

Çiğ köfte dükkanı açmanın maliyeti, kar oranı ile kıyaslandığında düşük sayılabilecek düzeydedir. Sadece birkaç ay içerisinde maliyetinizi çıkarabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Türkiye’de popüler olan aparat yiyeceklerden biri olan çiğ köfte, her yaştan insanın severek tükettiği besinlerden biridir. Farklı bir yemek kültürünü oluşturan çiğ köftenin özellikle okul çevrelerinde daha iyi satış oranlarına sahip olduğunu da söylemek gerekir.

İster mahalle arasına isterseniz popüler bir destinasyona açacağınız çiğ köfte dükkanı ile günümüz şartlarında tatminkar kazançlar elde edebilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Dükkan kirası, dükkanın büyüklüğü ve açılacağı konuma bağlı olarak çiğ köfte dükkanı açmanın maliyeti değişiklik gösterecektir. Ancak birkaç masalık çiğ köfte dükkanı açmanın ortalama maliyeti 40.000 TL civarındadır.

Bu ortalamanın daha altında maliyetlerle çiğ köfte dükkanı açmakta mümkündür. Ara mahallelerde açılacak dükkan için 30000 ile 40000 TL arasındaki tutarlar yeterli olmaktadır.

Şehir merkezine yakın bir konumda çiğ köfte dükkanı açmak ise biraz daha maliyetli olabilir. Ancak kazanç bakımından kıyaslandığında diğer sektörlere göre şehir merkezinde çiğ köfte açmanın aşırı bir getirisi olmayabilir.

Sipariş usulüne göre satışların yoğunlukta olması nedeniyle, çiğ köfte dükkanının geniş bir servis ağına sahip olması gerekir. Dükkanda çalıştırılacak personel sayısı ise 1 veya 2 kişi ile sınırlı tutulmalıdır. Böylelikle 1 kişi servise çıkarken diğeri dükkana gelen müşteriler ile ilgilenerek, satış rakamlarını daha ileri seviyeye taşıyabilir.

Bir çiğ köfte dürümün yaklaşık maliyeti 3 TL civarındadır. Satış fiyatlarının ise 6 ile 10 lira arasında değiştiğini düşünürsek, satılan bir dürümden elde edilecek gelir maliyetin iki katı veya daha fazla olacaktır.

Kilo şeklinde satılan çiğ köftenin maliyeti ise daha azdır. Kilo satışlarında verilen lavaş ve iç malzemesinin daha az olması, kazancı artıracak faktörlerden biridir. Dükkan mülkiyetinin size ait olması durumunda, dolayısıyla cirodan kar olarak kalacak tutar daha fazla olacaktır.

cig-kofte-dukkani-acmanin-maliyeti-yz
Çiğ köfte dükkanı açmanın maliyeti

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Kazancı Nedir?

Tamamen sizin çalışma prensiplerinize bağlı olarak çiğ köfte dükkanı açmanın kazancı değişiklik gösterecektir. Servis ağına önem verilmesi ve işlek bir mahallede açılması durumunda, çiğ köfte dükkanından aylık rahatlıkla 10.000 TL gelir elde edilebilir. Ancak insan sirkülasyonunun az olduğu mahalle aralarında çiğ köfte dükkanı açmanın maliyeti az olduğu gibi, kazancı da az olacaktır.

Bu tip yerlerde ise aylık ortalama gelir 6000 ile 8000 TL arasında olabilir. İnsanların yoğun olarak bulunduğu işlek yerlerde dükkan açmanın getirisi ise daha fazladır. Kalabalık bir konumda açacağınız çiğ köfte dükkanından aylık 13000 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Çiğ köfte dükkanı açarak aylık kazanabileceğiniz en yüksek tutar 15.000 TL dolaylarında olacaktır. Bu tutarın çok üzerinde kazanmak fazla mümkün değildir.

Organik ürünler dükkanı açmanın maliyeti ve kazancı

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler


Cevapla

Your email address will not be published.