İnternetten Para Kazanma Yolları

1

İnternetten Para Kazanma Yolları

Teknoloji ve internete daha kolay ulaşılabilir olması, internetten para kazanma yolları ile kazanç sağlamayı daha mümkün hale getirmiştir. Doğru kullanıldığında internet üzerinden evinizin geçimini sağlayacak düzeyde para kazanmanız mümkündür. Bunun için farklı alternatiflerin olması, her yaştan ve her cinsiyetten insanın internetten para kazanmasına neden olmaktadır.

Üzerinde doğru durulduğunda çok rahat bir şekilde interneti bir kazanç kapısı haline getirebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Aşağıda yer alan internetten para kazanma yöntemleri istikrarlı bir şekilde uygulandığında, rahatlıkla siz de bu uçsuz bucaksız dünyadan gelir elde edebilirsiniz.

YouTube Kanalı Açmak

İnternetten kazanç elde etme denildiğinde akla ilk gelenlerden biri hiç şüphesiz ki YouTube kanalı açmaktır. Özellikle popüler YouTube kanallarının gelirlerini okudukça, birçok insan bunun için teşvik olmaktadır.

YouTube’dan para kazanmak aslında zor olduğu kadar, doğru adımların atılması halinde kolay ve mümkündür. Bu mecradan kazanç elde edebilmek için en önemli kriter kalite ve istikrardır. Bunları sağlandığınız sürece kolaylıkla gelir elde edebilirsiniz.

YouTube’dan para kazanmak için şu önerileri dikkate alabilirsiniz;

 • Hangi alanda yayın yapacağınıza karar verin.
 • Kanalın ismini akılda kalacak şekilde doğru belirleyin.
 • Kanal görsellerinin kaliteli ve özgün hazırlanmış olmasına önem verin.
 • Düzenli olarak video yayınlamak YouTube’dan para kazanmak için en önemli kriterlerden biridir.
 • Yayınlanan içeriklerin yüksek ses ve görüntü kalitesine sahip olması büyük önem taşıyor.
 • Paylaşacağınız videolarının ilgi çekici olması daha fazla izlenme ve abone sayısı demektir.
 • Video içeriklerinin mümkün olduğu kadar sizden çıkan orijinal fikirler olması, insanların daha fazla ilgi göstermesine neden olabilir.
 • Video ve kanalın reklamını doğru bir şekilde yapmanız daha fazla kitleye ulaşmak için önemlidir.
 • Kanalınızı haftada en azından birkaç kez paylaşım yaparak güncellemeniz, olumlu sonuçlar almanızı sağlar.

Yukarıdaki şartları doğru bir şekilde sağlayıp YouTube kanalı oluşturmanıza halinde, bu mecradan kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Başlangıçta henüz bir kazanç olmayacağı için biraz sıkıcı gelebilir. Ancak abone ve izlenme sayınız artmaya başladıkça, bu işten keyif almaya başlayabilirsiniz.

YouTube’da para kazanma özelliğinin açılabilmesi için 1000 aboneye ulaşmak ve videoların toplam izlenme süresinin en az 4000 dakika olması gerekiyor. Bu iki şartın birlikte sağlanmaması durumunda, YouTube para kazanma özelliği aktif olmamaktadır.

YouTube’dan Google Adsense başta olmak üzere, farklı gelir metotları ile kazanç sağlayabilirsiniz. Özel reklamlar alabilir, ürün veya hizmet satışı yapabilir, başkalarının ürünlerini satarak kar payı alabilirsiniz. Aklınıza reklama dayalı gelebilecek her türlü işten YouTube kanalınız ile para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

İçerik Yazarlığı Yapmak

İçerik yazarlığı yapmak internetten para kazanmanın yolları arasında en popüler işlerden biridir. Her ne kadar uzun vadede sıkıcı ve yorucu bir iş olsa da masa başı gelir elde etmenize imkân tanır.

Belirli kurallar çerçevesinde internet sitelerine içerikler hazırlamak, aylık 4.000 TL’nin üzerinde gelir elde etmenizi sağlayabilir. Sizden istenilen konuları internet üzerinden araştırdıktan sonra, o konular hakkında kendi yorumunuz ile yeniden yazıları yazmanız gerekir.

Yani yazacağınız yazının internette kopyasının olmaması en önemli kriterdir. Diğer taraftan anahtar kelimelerin kullanılması uygun paragraf ve başlık düzeni gibi daha basit kriterlerde içerik yazarlığı için istenen şartlar arasındadır.

Günümüzde 400 kelimelik bir içerik ortalama 10 TL’den yazılmaktadır. Bu şekilde günlük 15 içerik hazırladığınız zaman, aylık 4.500 lira gibi bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Daha yüksek kazanmak için hızlı ve kaliteli yazmak önem taşımaktadır. Bu işi tam zamanlı yaparak rahatlıkla asgari ücretin üzerinde gelir elde edebilirsiniz.

İçerik yazarlığı yapmak tamamen yasal bir iştir. Hamilelik, sağlık, güzellik, teknoloji, haber ve daha pek çok alanda site sahipleri içerik yazarlarına ihtiyaç duyarlar.

Sosyal Medya Reklam ve Ürün Satışı

Sosyal medya profilinizin veya kanalınızın takipçi sayısının yüksek olması sizin için iyi bir kazanç fırsatı sunabilir. Özellikte 100.000 kişiden daha fazla takipçisi olan profil veya sayfaların gelir elde etmemesi mümkün değildir.

Bu sayfalar üzerinden para kazanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

 • İnternet sitelerinin adreslerini paylaşıp ilgili sitelere ziyaretçi gönderilerek para kazanabilirsiniz.
 • Kendinize ait ürün ve hizmetlerin satışını yapabilirsiniz.
 • Başkalarına ait ürün ve hizmetlerin satılmasına yardımcı olarak komisyon alabilirsiniz.
 • Markaların ürünlerini tanıtarak sosyal medyadan para kazanabilirsiniz.
 • Başka sosyal medya sayfalarının veya kişi profillerinin reklamını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Kısacası sosyal medya kanallarında takipçi sayınızın yüksek olması, size her şekilde gelir getirecektir. Bu işten özellikle de çok yüksek takipçisi bulunan kişiler, aylık 3.000 TL’nin üzerinde kolay bir gelir elde edebilirler.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya yöneticiliği internetten para kazanma yöntemleri arasında tercih edebileceğiniz işlerden biridir. Yukarıda bahsedilenler kadar yüksek bir gelir sağlaması bile, ay içerisinde birçok insanın sosyal medya hesabını yöneterek tatmin edici kazançlar sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya yöneticiliği, sizden istenilen herhangi bir markanın veya şahsın profilini ya da sayfasını yönetmektir. Anlaşmaya bağlı olarak sayfada paylaşımlar yapabilir, yapılan yorumlara veya gelen özel mesajlara ön cevaplar verebilirsiniz.

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanmak

Uzun vadede web sitesi kurarak internetten para kazanmak, en kazançlı yöntemlerden biridir. Üzerine gidildiği ve doğru yöntemler uygulandığı takdirde size ait web sitesinden aylık on binlerce lira kazanabilirsiniz.

Web sitesi kurmanın ardından, açtığınız siteye her gün düzenli olarak ve mümkün olduğu kadar fazla içerik girmeniz önemlidir. İçerik girerken başka sitelerden kopyala yapıştır şeklinde yayın yapmak yerine, kendinizin yazdığı ya da ücretli olarak alacağınız özgün ve SEO uyumlu içerikler kullanmanız gerekir.

Ortalama 6 ay sonra web sitenizden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Siteye gireceğiniz içerik yoğunluğuna göre kazanç sağlamaya başlamanız daha erken olabilir.

İnternet sitesinden gelir elde etmenin en önemli yolu, Google Adsense reklamlarıdır. Ziyaretçi sayısının yüksek olması halinde sitenizde bulunan reklamlara tıklanma sayısı yüksek olacak ve dolayısıyla kazançlarınız da artacaktır.

Diğer taraftan tanıtım yazısı ve özel reklam satışı, sitenizden ekstra gelirler elde etmenizi sağlar. Web sitesinden gelir elde etmenin bir başka yolu ise, ürün veya hizmet satışı yapmaktır. Kendinize ait ürünler satabileceğiniz gibi başkalarına ait ürünleri de satış ortaklığı ile satarak kazanç elde edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret sitesi açmak son yılların en popüler iş modelleri arasında yer alıyor ve internetten para kazanmanın yolları arasında en kazançlı modellerden biridir. Üstelik bu işi stoksuz şekilde yapmak da mümkündür.

Birkaç mağaza veya üretim yapan yer ile anlaşarak bu yerlerin ürünlerini e-ticaret sitenizde satabilirsiniz. Stoksuz şekilden yapacağınız bu işlem, ürün satışından sonra anlaşmalı olduğunuz yerlerin ürünü göndermesi ile tamamlanmış olur. Yani önceden ürün almak veya depolamak gibi herhangi bir derdiniz yoktur. Bir nevi aracılık işlemi olan stoksuz e-ticaret, doğru reklam çalışmaları ve ürün kaliteleri ile yüksek kazançlar sağlamanıza neden olabilir.

Diğer taraftan tercihinize göre ürünleri önceden temin ederek satışlar yapabilirsiniz. Bu yöntem biraz riskli olsa da, stoksuz satışa göre daha yüksek kazançlar sağlayabilir.

Yürüyerek Para Kazanma

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar

Amerikada Yaşamak ve Maaşlar

 


1 Yorum
 1. […] İnternetten Para Kazanma Yolları […]

Cevapla

Your email address will not be published.