İş Yatırım Hisse Önerileri

1

İş Yatırım Hisse Önerileri

İş Yatırım Hisse Önerileri ; Yatırım yapmak her dönem için önemlidir. Hangi zamanda yapılırsa yapılsın zamansız bir kazanımdır denilebilir. Peki iş yatırım hisse önerileri nelerdir?

İş yatırım hisse önerilerini merak eden pek çok kişi mevcuttur. Peki yatırım ne demektir? Belirli bir kaynağın veya değerin gelir getirmesi amacı ile kalıcı bir şekilde kullanılmasına yatırım denilmektedir. Yatırımların orta ve uzun vadede getiri sağlaması beklenmektedir.

İş Yatırım Hakkında

İş yatırım 1996 senesinde Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından kurulmuştur. Yerli, yabancı, kurumsal ve bireysel yatırımcılarla alım satım yapılmaktadır. Sadece alım satım değil piyasa yapıcılığı, yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi, kurumsal finansman ve likidite sağlayıcılığı hizmetleri de verilmektedir.

Türkiye sermaye piyasaları arasında hizmet veren en geniş müşteri tabanına sahiptir. 25 Yıldır vermiş olduğu güven ile yeniliklere ayak uydurması ile ön plana çıktığı için bu kadar uzun zamandır faaliyet göstermektedir.

Kişiler vade planı oluşturup, yatırım yapmayı düşünebilir. Fakat tercih edilecek hisselerde bazı kriterler mevcut ise bu durumda gelişmiş hisse arama devreye girmektedir. Tercih edilen kriterler arasından periyodik getiriler, döviz pozisyonu, mevduatlar, likidite, yabancı takas oranı, temettü gibi farklı değişkenler yer almaktadır.

İstenilen değişkenler seçilip, değer aralıkları belirtildikten sonra sistemden kriterlere en uygun olan hisse senetleri listelenmektedir. Bu da oldukça güzel ve avantajlı bir hizmettir.  

"<yoastmark

İş Yatırım Hisse Önerileri Nelerdir?

İş yatırım hisse önerileri nelerdir sorusunun cevabı yatırımcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. En çok önerilenler şu alt başlıklar altında incelenebilir:

  1. Bımas

Getiri pot %40 olan Bımas, hızlı mağaza açılışları ve güçlü sepet büyümesi ile yüksek bir müşteri trafiği edinmiştir. Özellikle covıd salgınının bu büyümede olumlu etkisi oldukça büyüktür. Şirketin unvanı BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. olup kuruma yılı 1995’dir. Her türlü gıda ve tüketim maddeleri ticareti ise faal alanıdır denilebilir.

  1. Akbnk

Bir diğer önerilen hisse Akbnk olmakla birlikte şirket 1947 gibi oldukça uzun bir süredir faaldir. Ticari bankacılık faaliyetleri şirketin faal alanıdır. Risk noktası ise Türk Lirasının ani değer kaybı olup aktif kalite yapısında bozulmalara sebep olabilmektedir.

  1. Aefes

Unvanı Anadolu Efes olan Aefes 1966 yılında kurulmuştur. Covid 19 sonrasında alınmış olan tedbirleri büyümeyi her ne kadar olumsuz yönde etkilese bile alınan önlemlerin yavaş yavaş kaldırılmasıyla birlikte olumlu etki yaratacağı tahmin edilmektedir.

  1. Arclk

1955 senesinde kurulan Arçelik hisse yatırım önerileri arasında yer almaktadır. Uluslararası pazarda büyüme beklentileri nedeniyle küresel ev aletleri pazarında ki varlığı artış göstermektedir. Hammadde fiyatlarındaki artış risk unsuru oluşturmaktadır. Faal alanı dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim ve pazarlamadır.

  1. Ccola

Coca Cola İçecek A.Ş. unvanına sahip olan ccola etkin olduğu ülkelerden genç nüfustan dolayı büyümesi sürse bile covid 19 salgınından dolayı alınan önlemlerden olumsuz etkilendiği söylenebilir. Büyüme odaklı olan şirket bu amacını gerçekleştirmektedir fakat kârlılık üzerinde baskı yaratılabileceği ön görülmektedir.

  1. Mgros

Covid 19 salgınından sonra son derece olumlu etkilenen şirketin unvanı olan Migros, 2008 senesinde kurulmuştur. Migros, Türkiye’nin en büyük süpermarket zinciridir. Hem sepet büyüklüğünde ki artış hem de talep fazlalığı nedeniyle online satış olarak da büyüme gerçekleşmiştir. Sipariş miktarı 4 katına yükselmiş olsa bile şirketin Euro cinsi borcu risk oluşturmaktadır.

  1. Mavı

Mavi Giyim Sanayi Tic. A.Ş. İş yatırım hisse tavsiyeleri arasındadır. Mavi’nin 2019-2021 seneleri arasındaki büyüme artışı yüzde kırk üç olarak tahmin edilmektedir. Kurdaki sınırlı artış ve kira artışları kontrol altında tutulurken bu durum ile FAVÖK marjı artış göstermektedir.

  1. Ulker

Unvanı Ülker Bisküvi olan Ulker, bir diğer yatırım hisse önerileri listesinde bulunan şirkettir. Türkiye pazarında güçlü bir konuma sahip olan şirketin kur riski barındırmayan sağlıklı bir bilançosu mevcuttur denilebilir. Fakat aniden yükselecek şeker, buğday gibi yiyeceklerin fiyatı ile birlikte şirkette risk faktörüdür.

  1. Logo

Logo yazılım unvanına sahip olan şirket 1986 yılında kurulmuştur. E devlette zorunlu hale getirilen e fatura düzenleme ile birlikte şirketin aktif kullanıcıları iki katına çıkmıştır denilebilir. E devlette ki büyüme hem tek seferlik olarak hem de devamlılığını ile etkilemektedir. Olası bir ekonomik yavaşlama ise bu şirketin risk unsurudur.

 


1 Yorum
  1. […] İş Yatırım Hisse Önerileri […]

Cevapla

Your email address will not be published.