Kahvaltı Salonu Açmak Ve Maliyeti

0

Kahvaltı Salonu Açmak Ve Maliyeti

Kahvaltı Salonu Açmak Ve Maliyeti ; Kahvaltı salonları yaz ve kış kazanç getiren işlerden birisi olup birçok kişi kahvaltı salonu açmak istemektedir.

Kahvaltı salonu açmak hem riskli hem de kazançlı bir iştir. Burada özellikle yüksek kazançlar sağlamak isteyenler açısından iş fikirleri açısından tercih edilen kazançlı bir iş olarak dikkat çekmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen iş fikirlerinden birisi olan kahvaltı salonu açmak isteyenler burada yer alan faktörlere bağlı olarak kazançlarını da iki katına çıkarma şansına sahip olacaktır.

Günümüz iş fikirleri arasında en çok tercih edilen kahvaltı salonu açmak ve maliyeti hem kazanç getirecek hem de uzun süreli kalıcı bir iş olacaktır.

Kahvaltı Salonu Nasıl Açılır

Kahvaltı salonu açmak çok kolay işlemler gerektiren bir iştir. Bir iş yeri açmak için öncelikle ilk olarak minimum 80 metrekare bir dükkan tutmanız gerekir. Burada aynı zamanda dükkan önünde de 5-6 araçlık bir park alanının da bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda buna da ek olarak restoran önünde de minimum olarak 12 masa kurulması gerekmektedir. Bu durum aslında daha az olacak ve sizler için de pek yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda kahvaltı salonlarına da ek olarak yarı açık bir kahvaltı alanının da bulunması gerekmektedir.

Burada aynı zamanda kahvaltı salonlarında ise dekorasyon önemli bir faktördür. Birçok iş yerinde dekarasyon müşterilerin dikkatini çekecek bir nitelikte olması gerekmektedir. Aynı zamanda kendiniz için de büyük kahvaltı salonlarına giderek yeni iş fikirleri hakkında bilgi de alabilir ve bu şekilde daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Kahvaltı Salonu Açmak Ve Maliyeti
Kahvaltı Salonu Açmak Ve Maliyeti

Kahvaltı Salonu Gerekli Belgeler ve Şartlar

Kahvaltı salonu açmak için aynı zamanda bazı belgeler ve şartları gerektirmektedir. Kahvaltı salonu açmak için aynı zamanda birden fazla belgeler ve şartlar gerektirmektedir. Burada aynı zamanda belediyeler önemli faktöre sahiptir.

Çünkü belediyeler sayesinde bu tür belgeleri alabilirsiniz.  İş yeri açmak için gerekli olan belgeler belediyeden temin edebilirsiniz. Belediyelerin genel olarak temin ettiği belgeler;

  • Başvuru Beyan Formu
  • Kira Sözleşmesi
  • Yapı Kullanma İzin Belgesi
  • İtfaiye Raporu
  • Mesul Müdürün Adı Soyadı, T.C. Kimlik No’su, Mesul Müdür sözleşme tarihinin beyanı
  • Çalışan kişilerin Adı Soyadı, T.C. Kimlik No’su, Adli Sicil Beyanı
  • Çalışan kişilerin bulaşıcı hastalığı olmadığına dair beyan ve Hijyen Belgeleri
  • İçkili Yer Bölgesinde kalıyor ise İlçe Belediyesi Meclis Kararı

Kahvaltı Salonu Açmak için Gerekenler

Kahvaltı salonu açmadan önce öncelikle kahvaltı salonu açmak için gerekenlere de dikkat etmek gerekir. Burada bakacak olursak özellikle insanların tek amacı bu tür yerlerde sadece yemek yemek değildir.

Aynı zamanda birden fazla insan da ailesiyle beraber keyifli bir vakit geçirmek ve daha bu alanlarda kahvaltı yapmak için kahvaltı salonlarında daha çok vakit ayırmaktadır. Bundan dolayı ortamın daha kullanışlı ve rahat olması gerekmektedir.

Burada aile salonu da önemli bir amaca sahiptir. Bunun için çocuklar için de ek bir masa ekleyerek hem çocuklu aileler için bir kolaylık sağlamış olursunuz. Dükkanınızın da daha akılda kalıcı olması aynı zamanda Anadolu esintisi sayesinde akılda kalıcı olması için aynı zamanda buna benzeyen bir isim de tercih etmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda tüm kahvaltı salonlarında personel de ayırt edici ve aynı zamanda fark oluşturan bir özelliktir. Bundan dolayı personeli de özenle seçmeniz gerekmektedir. Daha çok müşteri ile irtibat kuran ve güler yüzlü müşteriler tercih etmek daha önemlidir.

Kahvaltı Salonu Açma Maliyeti

Kahvaltı salonu açmak istediniz burada aynı zamanda maliyette aklınıza takılmaktadır. Kahvaltı salonu açmak maliyeti açısından daha çok 50 bin ile 100 bin arasında değişiklik göstermektedir burada metre kare hesabına bağlı olarak aynı zamanda bu iş yeri içinde yer alan ürünlere de bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Aynı zamanda içerik de çok önem taşımaktadır. Hangi ürünlerin satışa sunulacağı ve bu ürünleri tercih edenler için nasıl bir kazanç sağlayacağı hakkında da fikir edinmek gerekmektedir. Günümüzde birçok alanda tercih edilen kahvaltı salonu açma maliyeti için aynı zamanda bu tür iş yerinin tercih edildiği konuma da dikkat etmeniz gerekir.

Kahve Dünyası Franchise Almak

İlginç Girişimci Fikirleri

Çocuklarda Sedef Hastalığı Tedavisi

Hurmanın Yararları

Bardakta Mısır Satmak Ve Kar Marjı

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

 


Cevapla

Your email address will not be published.