Kokoreç Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

1

Büyük şehirlerde getiri ve maliyet kıyaslandığında kokoreç dükkanı açmanın maliyeti kar oranına göre oldukça iyi bir seviyededir. Akdeniz ve ege bölgesi dışındaki büyük şehirlerde kokoreç dükkan sayısının henüz yeterli olmaması, özellikle bu bölgelerde dükkan açmak isteyenler için önemli bir avantaj olabilir.

Sokak yemek kültürünün en fazla tercih edilen ürünlerinden biri olan kokoreç, en iyi karlı iş fikirleri arasında tercih edilmektedir. Düşük maliyet gereksinimi ve maliyete oranla yüksek kar sağlaması, kokoreç dükkanı açmayı yapılabilecek ideal işlerden biri haline getirmektedir.

Özellikle sağlam bir lokasyonda kokoreç dükkanı açmak, yatırımcısına ciddi bir gelir sağlayabilir. Günümüzde birçok insanın henüz aklına gelmeyen iş fikirlerinden biri olması sebebiyle, bu iş yatırımcısına tatminkar düzeyde gelir sağlayabilir.

Örneğin Kayseri ve Konya gibi şehirlerde büyükşehir olmalarına rağmen sadece birkaç tane kokoreç dükkanı bulunmaktadır. Bu gibi şehirlerde yatırım yetersizliğini avantaja çevirerek iyi bir iş sahibi olabilirsiniz.

Kokoreç Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Kokoreç dükkanı açmanın maliyeti, özellikle dükkanın açılacağı şehir ve şehirdeki konuma göre değişiklik gösterir. İyi satış rakamlarına ulaşmanıza imkan tanıyacak bir lokasyonda kokoreç dükkanı açmak, dükkanın büyüklüğüne ve kalitesine göre 60 bin TL ile 150 bin TL arasında değişiklik gösterir.

Açacağınız dükkanın büyük ve lüks olması durumunda, kokoreç dükkanı açmanın maliyeti daha yüksek olacaktır. Diğer taraftan dükkanın kira olması ve dekorasyon gibi düzenlemelere ihtiyaç duyulması da, maliyetlere etki edecek en önemli faktörlerdir.

Sadece birkaç masalık şehrin merkezinde olmayan bir lokasyonda açacağınız kokoreç dükkanının size maliyeti ise, 30.000 TL civarında olacaktır.

kokorec-dukkani-acmanin-maliyeti-y
Kokoreç dükkanı açmanın maliyeti

Kokoreç Dükkanın Kazancı Ne Kadar?

Açacağınız kokoreç dükkanın kazancı, konumuna göre 8.000 TL ile 20.000 TL arasında farklılık gösterecektir. Verilen kazanç aralığının açık olmasının temel sebebi, dükkanın konumu ve kira giderlerinin olup olmadığı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

İşlek bir yerde açacağınız kokoreç dükkanından aylık kazancınız çok rahat bir şekilde 12 bin TL’nin üzerinde olabilir. Elbette ki ürün ve hizmet kalitesine de burada dikkate almak gerekiyor. Aksi halde ne kadar işlek bir yerde dükkan açarsanız açın, satış konusunda belirli bir süre sonra problem yaşayacağınız kesindir.

Kokoreç Dükkanı Açmak İçin Ne Gerekiyor?

Kokoreç dükkanı açmak için bazı resmi işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Özellikle gıda sektörü olduğu için, bazı hususların önemle dikkate alınması gerekir.

  • Faaliyet göstereceğiniz ilin esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt olmak,
  • Dükkanın yangın ve depreme dayanıklılığını dair itfaiye raporu,
  • Dükkanın mülkiyeti size ait ise tapu belgesi, değilse dükkanın kira kontratı,
  • 4 tane vesikalık fotoğraf,
  • Önlü arkalı kimlik fotokopisi,

Kokoreç dükkanı açabilmek için gereken belgelerdir. Yapı ruhsatı ve belediyeden alınacak işyeri açma belgesi de dükkan açmak için gerekenler arasındadır. Bunların yanı sıra kokoreç dükkanı açacak yatırımcının, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması da gerekmektedir. Kokoreç dükkanı açmanın maliyeti hakkında görüşlerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Turşucu dükkanı açmanın maliyeti

İş Fikrini Satmak İsteyenlere Tavsiyeler


1 Yorum
  1. […] Kokoreç Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı […]

Cevapla

Your email address will not be published.