Midyeci Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

2

Midyeci dükkanı açmanın maliyeti genellikle düşük olurken, kazancı ise maliyet oranlarına göre oldukça yüksek olabilir. Elbette kazancın yüksek olmasını tetikleyecek birçok faktör bulunmaktadır.

İç Anadolu Bölgesi’nde fazla tercih edilmese de denize kıyı olan bölgelerde midyeci dükkanı açmak oldukça popülerdir. Şayet yatırımlarınızı İç Anadolu veya doğu bölgelerinde değerlendirmek istiyorsanız, midyeci dükkanı açarak buralarda popüler olmak daha mümkündür. Çünkü bu bölgelerde midyeci dükkanı oldukça azdır.

Sizin ilkler arasında yer almanız, bölgede marka haline gelmenizi sağlayabilir. Popüler kültürün en önemli lezzetlerinden biri olan midye, düşük maliyetle temin edilebilirken yine uygun fiyatlara satılması nedeniyle yüksek bir sürüm söz konusudur. Bu sürüm sizin gelirinizi artırmanızı sağlayacak en önemli etkendir.

Başlıklar

Midyeci Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Midyeci dükkanı açmanın maliyeti daha çok kira gideri üzerinden hesaplanabilir. Çünkü midye teminini sağlamak yüksek bir maliyet gerektirmiyor. Bu yüzden açacağınız dükkanın bulunduğu konum ve dükkan kirası, maliyet hesaplamasındaki en önemli kalemdir.

Genellikle küçük bir dükkanda faaliyet göstermek mümkünken, daha popüler olmak ve ferah bir ortam yaratmak için geniş bir dükkan tercih edebilirsiniz. Bu satışlarınızı kısmen artırırken, müşterilerinizin ferah bir ortam tercih etmesi nedeniyle kazancınıza etki edecektir. Dolayısıyla midyeci dükkanı açmanın maliyeti ortalama 80 bin TL civarındadır.

Çok lüks bir mekan açmak isteseniz bile yatırım yapmanız gereken tutar yaklaşık 150 bin TL civarındadır. Ana yatırımı yaptıktan sonraki süreçte ürün temini için harcayacağınız tutarlar oldukça azdır.

Kalabalık bir mahalle arasında midyeci dükkanı açmak daha az maliyet gerektirir. Bunun için 50 bin TL gibi bir rakamdan söz etmek mümkündür. Şehir merkezi veya şehir merkezine yakın konumlar da midyeci dükkanı açmak istiyorsanız 80.000 ile 100.000 TL sermayenin cebinizde olması gerekir.

midyeci-dukkani-acmanin-maliyeti-yz
Midyeci Dükkanı Açmanın Maliyeti

Midyeci Dükkanı Açmanın Kazancı Ne Kadar?

İnsan sirkülasyonunun normal sayılabilecek olduğu yerlerde midyeci dükkanı açmak, size aylık 7000 ile 9000 TL arasında kazanç sağlayabilir. Bazı durumlarda bu tutar biraz daha düşük olabilmektedir. Ancak gerçekten insan sirkülasyonunun yüksek olduğu popüler bir konumda midyeci açmak, aylık 15.000 TL’nin üzerinde gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Özellikle gıda sektöründe hizmet ve ürün kalitesi büyük önem taşıyor. Bunlara dikkat ederek popüler bir midyeci olmanız durumunda, yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Hangi işi yaparsanız yapın öncelikle marka değeri oluşturmak, çok yüksek rakamlara ulaşmanın en önemli yoludur.

Medyacı Dükkanı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

  • Ürün teminini sık aralıklarla yaparak taze ürünler satmanız oldukça önemlidir. Gıda sektöründe taze ürün satışı, tercih edilmenizi sağlayacak en önemli faktördür.
  • Mümkünse insan sirkülasyonunun fazla olduğu bölgelerde daha geniş bir mekan açmanız sizin popülerliğinizi artıracaktır.
  • Reklamlardan hiçbir şekilde ödün vermeyerek, kazanç miktarı doğrultusunda belirli bir tutarı yine reklamlara harcayarak daha fazla tanınmışlığa sahip olabilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı

Kahvaltı salonu açmak

Midyeci ne kadar para kazanır?

midyenin tanesi 30 kuruş; 3000 midye günde 900 papel yapar. bunun -işçiliği saymazsak- yarısı maliyet olsun. günlük kemiksiz kar; 450 türk lirası. ayda 13.500 türk lirası.

Midye işinde para var mı?

Yaz aylarında turist çeken beldelerde gelirinizi katlarsınız. Tedarikin yoğun olduğu deniz kentlerinde midye işinden her daim elinize para geçer. Seyyar midye satıcıları, işlek bölgelerde aylık 3 bin ile 6 bin Lira arasında para kazanıyorlar.


2 Yorum
  1. […] Midyeci Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Kazancı […]

  2. Aydoğan bey says

    Şu devirde midyeci açmak yanlış çünkü paranın değeri yok millet aç o yüzden zarar edelir bu işten

Cevapla

Your email address will not be published.