SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

2

SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

SEO uyumlu içerik yazarı nasıl olunur? Sorusu, özellikle Pandemi döneminde daha popüler hale gelen sorguların başında geliyor. Evde iş imkânları arasında gelir bakımından iyi bir düzeyde yer alması nedeniyle, SEO uyumlu makale yazarlığı için ilgilinin daha fazla olduğundan bahsetmek mümkün.

Düzenli ve doğru yapılması halinde SEO uyumlu içerik yazarlığı tatminkâr bir kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Günümüzde birçok insanın uyguladığı ve rahatlıkla evini geçindirebilecek düzeyde kazanç sağladığı SEO uyumlu makale yazarlığı, herhangi bir üniversite eğitimine gerek kalmadan yapılabilecek işler arasında yer almaktadır.

Aşağıda SEO uyumlu makale yazarlığının tüm detaylarını sizlerle paylaştık. Yazımızın sonuna kadar okuyup gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, kısa sürede SEO uyumlu içerikler yazarak satış yapabilirsiniz.

SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur?

SEO uyumlu makale yazarı olmak için doğrudan herhangi bir okul eğitimi alınması gerekmiyor. Bunun için kendinizi biraz geliştirmeniz para kazanmanızı sağlayabilir. Yapmanız gereken aşağıda da belirteceğiniz kurallar üzerinde biraz araştırma yaparak, içerik yazarlığını nasıl yapacağınızı anlamanız gerekir.

Üniversite eğitimi gerekmese bile, imla kurallarına dikkat eden ve doğru cümleler kurabilen araştırmacı bir yapıya sahip olmanız gerekir. Sizden istenilen içeriklerin internet veya farklı kaynaklardan araştırılarak yeniden yazılmasına dayanan bu yöntem, günümüzde birçok insan için kazanç kaynağı haline gelmiştir.

Şayet daha profesyonel bir yazar olmak ve konuyu tam anlamak istiyorsanız, internet üzerinden veya fiziki olarak özel eğitimler alabilirsiniz.

SEO Uyumlu İçerik Yazarlığı Maaşları Ne Kadar?

SEO uyumlu makale yazarak elde edilen kazancı bir maaş olarak düşünmek mümkün değildir. Çünkü kazanç çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Tam zamanlı olarak çalışmanız halinde, bilgisayar başından aylık 3500 TL üzerinde gelir elde edebilirsiniz. Bunun için kaliteli ve sizden istenilen tarza içerikler üretmek önemlidir.

Aynı zamanda hızlı yazım tarzına sahip olmanız da kazançları etkileyecek önemli faktörlerden biridir. Tüm şartları sağlamanız halinde çok rahat bir şekilde aylık 3500 TL gelir elde edebilirsiniz.

İçerik yazarak para kazanmak için ihtiyacınız olan müşterileri başta webmaster forumları olmak üzere, freelance olarak faaliyet gösteren internet siteleri üzerinden bulabilirsiniz. Web sitesi sahipleri daha fazla gelir elde etmek için sitelerine içerik yazacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı karşılamak için devreye girerek bu işten gelir elde edebilirsiniz.

SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?
SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumlu içerik veya diğer adıyla makale, aşağıda belirtilen kriterlere uygun bir şekilde sizden istenilen konuların yazılmasıdır. Burada en önemli kriter hazırlanacak içeriklerin kesinlikle kopya olmamasıdır. Yani başka bir siteyi kaynak olarak kullanılabilir olsanız da kesinlikle cümle ve paragraf yapıları kopya olmamalıdır.

Bir içeriğin SEO uyumlu olabilmesi için en azından aşağıdaki kuralları dikkate almak gerekir;

Özgünlük

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hazırlanan içeriklerin kesinlikle özgün olması yani kopya olmaması önemlidir. Araştırma yaparken elde ettiğiniz kaynaklardaki bilgileri kendi cümleleriniz ile doğru bir şekilde tekrardan yorumlamak önemlidir. Bu içerik yazarlığı için en önemli kriterdir.

Anahtar Kelime Kullanımı

Size verilen anahtar kelimelerin yazının başında, alt başlığında ve devamında birkaç kez kullanmanız gerekir. İçeriğin SEO uyumlu olabilmesi için anahtar kelimelerinin bu şekilde kullanabilir olması önemlidir.

İçerik Uzunluğu

İçerik uzunluğunu daha çok sizden makale talep eden kişiler belirler. Ancak hazır içerikler yazıp satmayı düşünüyorsanız, yazacağınız içeriklerin en azından 350 kelime civarında olmasına özen göstermeniz gerekir.

Yazılacak konuya göre kelime sayısı daha yüksek olabilir. Ancak mümkün olduğu kadar 350 kelimenin altına inmemeye gayret etmelisiniz.

Paragraf Ve Alt Başlık Kullanımı

İçeriklerde paragraf ve alt başlıkların düzenli olması, yazılan içeriğin okunabilir olması için önemlidir. Doğrudan bir SEO kriteri olmasa bile, okuyucu bazlı SEO olarak düşünülebilir.

İmla Kuralları Ve Düzgün Anlatım

Yazacağınız içeriklerin mümkün olduğu kadar imla kurallarına uygun olması önemlidir. Arama motoru yapay zekâsı imla hatalarını anlayabilecek kapasiteye gelmiştir. Diğer yandan çok ciddi yazım hatalarının olmaması da önemlidir.

SEO uyumlu içerik yazarı nasıl olunur? Sorusunun genel cevabı bu şekildedir. Aklınıza takılan unsurları internet üzerinden arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

SEO Nedir?

Kısaca SEO nedir? Sorusuna da cevap verelim. SEO terimi açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Hazırlanan içeriğin arama motorlarının anlayacağı şekilde optimize edilmesi, SEO uyumlu içerik anlamına gelmektedir.

 


2 Yorum
  1. […] SEO Uyumlu İçerik Yazarı Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? […]

  2. […] Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır […]

Cevapla

Your email address will not be published.