Tantuni Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Getirisi Nedir?

1

Tantuni dükkanı açmanın maliyeti hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızda, aynı zamanda tantuni dükkanı için yatırım yapan kişilere yapacakları yatırımın ortalama kazançları hakkında da bilgiler verdik.

Mersin iline özel bir gıda türü olsa da, tantuni tüm Türkiye’de hatta yurtdışındaki Türkler tarafından da yapılan getirisi yüksek işlerden biridir. Özellikle dükkanın doğru bir konumda açılması, yatırımcısının daha fazla gelir elde etmesine neden olacaktır.

Tavuk ile yapılan ve lezzetli bir sunum şekline sahip olan tantuni, Türkiye’deki dürüm kültürünün en önemli lezzetlerinden biridir.

Tantuni Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Tantuni dükkanı açmanın maliyeti zannedildiği kadar yüksek değildir. Maliyetler genellikle düşük olurken, kar marjının daha yüksek işlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü her kesimden insana hitap eden bir iş olması nedeniyle, Türkiye’de yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında bulunuyor. Ancak açacağınız dükkanın kira durumu ve konumu gibi çeşitli etkenler, maliyetlerin artıp düşmesine sebep olabilecek faktörlerden biridir.

Ortalama olarak kiralık bir dükkan için tantunici açmanın maliyeti 35.000 ile 65.000 arasında değişiklik göstermektedir. Bu tutarlar genel ortalamaya sahip tantuniciler için geçerlidir. Daha lüks ve ferah bir işletme açmak istiyorsanız, maliyetlerinin buna göre artacağını da hesaba katmanız gerekir.

Yine aynı şekilde daha minimalist bir dükkan içerisinde hizmet vermek istemeniz durumunda, minimum maliyet tutarı da dolayısıyla daha az olacaktır.

Dükkanın mülkiyetinin size ait olması, maliyetleri etkileyecek en önemli faktörlerden biridir. Çünkü dükkan kiraları süreklilik arz eden en temel maliyetler arasındadır.

tantuni-dukkani-acmanin-maliyeti
Tantuni dükkanı açmanın maliyeti

Tantuni Dükkanı Kazancı Ne Kadar?

Tantuni dükkanı açmanın kazancı da tıpkı maliyetlerde olduğu gibi farklı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin dükkan kirasının olmaması ve tantunici dükkanının doğru bir lokasyonda açılması, kar marjını ciddi manada değiştirmektedir.

Ortalama bir konumda açılan tantuni dükkanının harcama tutarını, 8 ile 10 ay arasında kısa bir sürede çıkarması mümkündür. Yine ortalama olarak bahsedecek olursak tantuni dükkanı aylık getirisi 8.000 ile 15 bin TL arasında farklılık gösterir.

Bu rakamlar daha çok küçük veya ortalama dükkanlar için geçerlidir. Ferah ve birazda dekorasyonuna dikkat edilmiş bir işletme açmanız ve bu işletmenin doğru konumda olması halinde, aylık kazancınız rahatlıkla 20.000 TL’nin üzerinde olabilir.

Tantuni Dükkanı Açmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

Tantuni dükkanı açmanın maliyeti hakkında bilgi verdikten sonra, bu işten daha fazla gelir elde etme şansını artıracak bazı kriterlere de değinmekte fayda var. Bu işe yatırım yapmak istiyorsanız, doğru adımları atarak kar marjınızı daha ileriye taşıyabilirsiniz. Bu kısmen basit olurken, kısmen ise biraz daha maliyete dayalı bir durumdur.

Her şeyden önce açacağınız yerin ferah olması ve dükkan dekorasyonuna önem vermeniz gerekir. ayrıca tantuni hazırlamak için kullanılan malzemelerin ve hazırlanan yerin temiz olması da önemlidir. ayrıca işlek bir lokasyonda hizmet vermek, gelirleri artıracak en önemli faktörlerden biridir.

Domain Nedir?

Pizza Dükkanı Açma Maliyeti ve Gerekenler


1 Yorum
  1. […] Tantuni Dükkanı Açmanın Maliyeti ve Getirisi Nedir? […]

Cevapla

Your email address will not be published.