Tasarım Yaparak Para Kazanmak 2022

0

Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde ek iş olarak tasarım yaparak para kazanmak sıkça tercihe dilen bir meslek haline geldi. Kendi işinizi yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işi düşünebilirsiniz.

Tasarım yaparak para kazanmak oldukça keyifli bir iştir. Başarılı olduğunuz bir alanda tasarımlarınızı insanlara tanıtabilirsiniz. İnternetten para kazandıran yöntemler arasında yer alan ve oldukça yüksek gelir elde edebileceğiniz bir iştir. Ekonomik koşullar göz önünde bulundurulduğunda ek iş yaparak gelir elde edebilirsiniz. Özellikle bir yeteneğiniz var ise bu yeteneği tasarıma dönüştürebilirsiniz. Freelancer olarak sizler de çalışmak istiyorsanız fotoğrafçılık, grafik tasarımcı, seslendirme sanatçısı, web tasarımcı, video makers, yazar vb. daha pek çok tasarımlar yapabilirsiniz.

Yaratıcı düşüncelerinizi paraya dönüştürmek ister misiniz? Müşteri aramanıza gerek kalmadan freelancer şekilde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak her iş gibi tasarım yaparak para kazanmak kolay bir iş değildir. Freelancer çalışarak istediğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Bağımsız olmak ve kendi iş saatlerinizi kendiniz belirlemek istiyorsanız tasarımcı olabilirsiniz.

tasarim yaparak para kazanmak
tasarim yaparak para kazanmak

Tasarımcı Olarak Evden Para Kazanmanın 8 Yolu

Öncelikle düşüncelerinizi nasıl paraya dönüştürebileceğinize odaklanın. Bilinci değiştirmek ve bilinci güçlendirmek freelancer olarak çalışmanıza katkı sağlar. Şimdi sizlerle tasarımcı olarak evden para kazanmanın 8 yolu hakkında bilgiler vereceğiz.

YouTube

YouTube, günümüzün en popüler video uygulamalarından biridir. Yeteneklerinizi insanlara göstermenin en kolay yolu videolar çekmeniz olacaktır. Örneğin; fotoğrafçılık alanında profesyonel olduğunuzu varsayalım. Etkileyici fotoğraflardan video oluşturarak YouTube üzerinde paylaşabilirsiniz. Daha sonra fotoğraflarınızı beğenen ve sizden satın almak isteyen kişilere istediğiniz fiyat teklifini sunabilirsiniz. Moda tasarımı, dikiş-nakış, foto art, fotoshop, web tasarım, grift, yazı tasarım, eğlenceli videolar, çocuk gelişimi videoları, çocuk oyunları ve aklınıza gelebilecek her fikri değerlendirin. Ardından fikirlerinizi videoya dönüştürerek YouTube üzerinde paylaşın. Aynı zamanda insanların dikkatini çekecek başlıklar koymanız gerekmektedir. Bu sayede daha fazla kitleye ulaşırsınız.

Instagram’da Butik Açmak

Instagram, günümüzün en sık kullanılan uygulamalarından biridir. Burada kendinize ait hem kadınların hem de erkeklerin dikkatini çekecek ürünler satarak para kazanabilirsiniz. Butik açmak normalde oldukça masraflı ve zor bir iştir. Fakat bu işi freelancer olarak 7/24 istediğiniz saatler de yönetebilirsiniz. Instagram üzerinden satış yaparak para kazanmak)) oldukça yaygın bir iştir. Hesabınızı canlı tutmak için ürünlerin görsel kalitesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda Hashtag kullanımı sayesinde dünya genelinde milyonlarca insanı butiğinize yönlendirebilirsiniz.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İnternet kullanımı yaygınlaştığı için görsellerin telif hakkı bulunmaktadır. Sizlerin çektiği fotoğrafları başka biri izinsiz asla alamaz. Özellikle reklam ajansları, gazeteler, büyük ve orta ölçekli şirketler, internet yayıncıları, dijital ve pazarlama ajansları gibi şirketler telif hakkında sorun yaşamamak için stok fotoğraflar satın alıyor. Bu da stok fotoğrafçıların para kazanmasını sağlıyor.

İkinci El Eşya Satarak Para Kazanmak

İkinci el eşya satarak para kazanma yöntemi günümüzde oldukça yaygındır. Kullanmadığınız eşyaları, değerli eşyaları, nostaljik eşyaları, eski kitaplar ve dergiler, kıyafetler, ayakkabılar, kahve fincanları, tablolar vb. aklınıza gelebilecek ikinci el eşyalarınızı satarak paraya dönüştürebilirsiniz. Özellikle ikinci el eşyalarınızı satmak için Letgo, Facebook ve Sahibinden web sitelerini kullanabilirsiniz.

Tasarım Yarışmaları

Tasarım yarışmalarına katılarak hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle freelancer olarak istediğiniz saatte bu yarışmalara katılarak para kazanabilirsiniz. Her gün yüzlerce projeye katılarak daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bunun için en az 3 saatinizi vermeniz gerekecektir. Tasarım yarışmalarında ikna edici şeyler sunmalısınız. Eğer insanların dikkatini çekmeyi başaramazsınız tasarım yarışmasından gelir elde edemezsiniz.

Tişört Satışı

İnternet Üzerinden kişiye özel tişört satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Kıyafet tasarlama konusunda iddialı olduğunuzu düşünüyorsanız bu iş tam size göre! Tasarım yaparak para kazanma yöntemleri arasında en yaygın kıyafet satışı bulunuyor. Tipografi, illüstrasyon ve grafik tasarım gibi tişörtler ilgi çekici olabilir.

Grafik Tasarım Satışı

Grafik tasarım satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Grafik tasarımcıları mesleklerini freelancer olarak sürdürebilir. Bunun için Creative Market ve GraphicRiver gibi marketleri kullanabilirsiniz. Bu web siteler aracılığı ile ikon, kartvizit, photoshop actionlar, filtreler, font, mock-up, broşür, flyer, stok tasarımları ve web sitesi tasarımları gibi pek çok elementleri satarak para kazanabilirsiniz. Özellikle grafik ve illüstrasyon alanında iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bu işi denemelisiniz. Eğer grafik tasarım satışı yapmayı planlıyorsanız Adobe Stock, iStock, Shutterstock, Creative Market ve GraphicRiver gibi güzel para kazanabileceğiniz siteleri kullanabilirsiniz.

WordPress yada Web Sitesi Template Satışı

WordPress veya HTML Template satışı yaparak freelancer bir şekilde para kazanabilirsiniz. Milyon dolarlar kazanabileceğiniz bir tasarım fikridir. Ancak çok satan bir Template yapmak için hem uğraş hem de bir ekibe ihtiyaç duyulacaktır. Sizler de Template veya WordPress satarak para kazanabilirsiniz.

Yürüyerek Para Kazanma

Yurtdışında Çalışmak ve Zorlukları

Cilde Zarar Verecek Besinler

Kedilerde Tuhaf Davranış Sebepleri


Cevapla

Your email address will not be published.