Tavukçu Dükkanı Açmak Ve Maliyeti Kar Marjı

0

Tavukçu Dükkanı Açmak Ve Maliyeti Kar Marjı

Tavukçu Dükkanı Açmak Ve Maliyeti Kar Marjı ; Günümüzde yüksek getiri sağlayan birden fazla iş fikri bulunmaktadır. Bu yazımızda tavukçu dükkanı açmak ve maliyeti kar marjı hakkında detayları ele alacağız.

Tavukçu dükkanı açmak isteyen kişiler için merak ettiği birden fazla soru bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta açılacak dükkanın kar getirip getirmemesidir. Çünkü yatırımlarını bu doğrultuda yapmak isteyenler için tercih ettiği iş fikirleri arasında yer alan bu iş fikri birçok amaçla kazanç sağlamanızı sağlayacak ve daha yüksek kazançlar sağlamanız açısından sizleri bu işin sonunda daha çok müşteri potansiyeli yakalamanızı sağlayacaktır.

Bu yazımızda yer alan birçok faktöre dikkat ederek siz de tavukçu dükkanı açmak için gerekenlere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tavukçu Dükkanı Açmak Ve Maliyeti Kar Marjı
Tavukçu Dükkanı Açmak Ve Maliyeti Kar Marjı

Tavukçu Açmak için Gerekenler

Tavukçu açmak için gerekenler açısından öncelikle tavuk tüketim biçimlerine bakmak gerekmektedir. Burada genel olarak insanların çoğu tavuğu piliç şeklinde tüketmeyi sevmektedir. Bu nedenle daha çok piliç çevirme dükkanları daha çok ilgi çekmektedir.

Burada tavuk çevirmeye olan ilginin daha fazla olması, aynı zamanda bu alandan da kar elde etme şansınızın da daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Burada aynı zamanda piliç çevirme açısından bunun hızlı bir şekilde olması ve buna bağlı olarak lezzetli olması, gençlerin de çokça tercih etmesi, aynı zamanda fiyatının uygun olması ve buna bağlı olarak besin değerlerinin de yüksek olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra aynı zamanda piliç çevirmenin yanı sıra belli bir bayilik alarak normal tavuk ürünleri de satabilir ve böylece daha çok kar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi hepsini birleştirerek de yapabilirsiniz.

Bayilik Alarak Tavukçu Açmak

Burada aynı zamanda bayilik alarak da tavukçu açabilmeniz sağlanmaktadır. Bu iş için ülkenin önde gelen tavuk markalarını tercih ederek bu markaların bir tanesinin bayiliğini hızlı bir şekilde alarak hızlı satış da yapabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bir miktar sermayeye ihtiyaç duymanız gerekmektedir. Bayilik sistemi için yapmanız gerekenler;

  • Tavukçu bayisini bilen birçok müşteri sizin dükkanınıza gelecek
  • Aynı zamanda burada yer alan ürünlerin de satışı daha da kolaylaşacak
  • Risk potansiyelleri daha az olacak
  • Sattığınız ürünlerin başına daha çok kar elde edeceksiniz
  • Reklam masrafı da ödemeyeceksiniz

Marka Bayiliği Alarak Tavukçu Açmalı mıyım?

Bu iş için öncelikle bayilik alarak tavukçu açmak isteyenler daha çoktur. Aslında bu genel olarak karlı bir iş olsa bile ticaretin her kolunda olduğu için aslında riskli bir iş olarak görebiliriz. Bundan dolayı daha dikkatli hareket etmek daha çok gerekmektedir.

Özellikle son 5 yıl açısından tavuk satışlarında yaşanan artışa da bağlı olarak tavukçuluk işi daha çok karlı olduğunu göstermektedir. Burada yaşanan artış nedeniyle bir süre sonra tavuk fiyatları da uygun fiyatlı olmuş ve buna bağlı olarak aynı zamanda ürün çeşitliliği de bir artış göstermeye başlamıştır.

Burada aynı zamanda bayilik alarak tavukçuluk yapmak istediğiniz zaman firmanın da size ne gibi katkılar sağlayabileceği hakkında öncelikle bir fikir ediniz. Burada yer alan bazı firmalar önce isim hakkı verdikleri için diğer bayilerden daha yüksek meblağlar talep etmektedir.

Burada yer alan bazı bayiler ise koyduğu satış kota miktarından dolayı daha sonradan sıkıntı yaşamanıza neden olmaktadır. Bundan dolayı bir bayi ile anlaşma yapmadan önce anlaşma yapacağınız bayinin sözleşmesini de detaylı bir şekilde işleyin bu şekilde daha kolay bir şekilde kazanç sağlayabilecek ve sonradan yaşanacak olan sıkıntıların da önüne geçmiş olacaksınız.

Tavukçu Açmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavukçu açmak istediniz burada aynı zamanda tavukçu dükkanı açmak için öncelikle dikkat edilmesi gereken birden fazla faktör bulunmaktadır.

Bunlar daha çok işletmenin hijyeni, işletmenin bulunduğu konum, iş yerinin tasarımı, şirketin çevreye sağlamış olduğu yani yansıttığı güven duygusu, açacağınız dükkanın imajı , yüksek fiyat politikası gibi daha birçok faktör de önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle bir tavukçu dükkanı açmadan önce mutlaka bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda bayilik veren tavukçu bayilerine de bakarak bir bayi ile anlaşabilir ve böylece daha yüksek müşteri potansiyeline kavuşabilirsiniz.

Çocuklarda Sedef Hastalığı

En Karlı Bayilikler

İş Kıyafetleri Spor Kıyafetleri Kadın Kıyafetleri Erkek Kıyafetleri

 


Cevapla

Your email address will not be published.