Temizlik Şirketi Kurmanın Maliyeti ve Kazancı

2

Temizlik şirketi kurmanın maliyeti az olmakla birlikte, doğru tanıtım çalışmaları yapılarak çevre edinilmesi halinde kazancı yüksek işlerden biridir.

Temizlik şirketi kurmak için gerekenler ve bu işin maliyeti hakkındaki detayları yazımızın devamında sunduk.

Temizlik Şirketi Kurmanın Maliyeti Ne Kadar?

Temizlik şirketi kurmanın maliyeti için belirleyici faktörler, diğer birçok sektöre göre farklılık göstermektedir.

Dükkan kirası gibi işletme giderleri bir yana, servis ağının gerektirdiği maliyetler toplam yatırım tutarına etki etmektedir. Kurulum aşamasında basit bir temizlik şirketi kurmak için ihtiyacınız olan ortalama tutar 20.000 TL civarındadır. Çünkü başlangıçta temizlik malzemelerini fazla almak için bir çaba göstermeniz gerekmiyor.

Üstelik personel alımlarını da kısıtlı tutabilir ya da yapılan iş başı ödeme yaparak, gelir gider dengesini daha iyi bir şekilde koruyabilirsiniz.

Dükkan kirası ve işletme için araç temini, maliyetleri artıran temel faktörlerden biridir. Özellikle araç giderleri, temizlik şirketi açmanın maliyeti için en belirleyici faktörlerden biridir.

Aracı da dahil ettiğimizde ortalama bir araç için hesap yapacak olursak, temizlik şirketi kurmanın maliyeti ortalama olarak 100 bin TL civarında çıkacaktır. Bu tip şirketlerde dekorasyon ve lokasyon çok fazla önemli olmadığı için, maliyetler daha az olmaktadır. Ancak kuracağınız şirket için etkili reklam çalışmaları yapmanız maliyetleri artırabilir. Fakat yapılan reklamların aynı zamanda kazancı artırmak için de önemli etkilerinin olduğu unutulmamalıdır.

Temizlik Şirketi Kazancı Ne Kadar?

Kazanç faktörü tamamen sizin edindiğiniz çevreye ve reklam politikanıza göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca hizmet kalitesinin yüksek olması da önemlidir.

İyi bir şekilde reklamı yapılan ve hizmet kalitesi yüksek olan temizlik şirketlerinin kazancı rahatlıkla 15 bin TL’nin üzerinde olabilir. Ortalama seviyedeki basit sayılabilecek şirketlerin kazancı ise 10.000 TL dolaylarında kalacaktır.

Sektörde markalaşmanız ve kendinizi üst seviyede tanıtmanız durumunda aylık 25 bin TL’nin üzerinde gelir elde etmek söz konusu olabilir.

temizlik-sirketi-kurmanin-maliyeti-yz
Temizlik şirketi kurmanın maliyeti

Temizlik Şirketi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Temizlik şirketi kurmak için resmi evrakların yanı sıra, şirketin sağlıklı bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi için bazı araç ve gereçlerin de temin edilmesi gerekir.

  • İşletme sahibine ait sabıka kayıt belgesi,
  • İkametgah ilmühaberi,
  • İşletmenin kiralık olması durumunda kira sözleşmesi veya mülkiyet sahibi olunması durumunda tapu belgesinin fotokopisi,
  • İşyeri açma belgesi,
  • Yapı denetim ve işletme belgesi,
  • İşletme sahibine ait 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • Kimlik belgesinin ön ve arka yüzü çekilmiş fotokopileri,

Temizlik şirketi kurarken ihtiyaç duyacağınız belgelerdir. Bunlarla birlikte faaliyet gösterilecek ildeki esnaf odalarına kayıt yapılması da gerekmektedir. Bunlar şirketi kurmak için gerekli olan belgelerdir.

Şirket faaliyetlerini yürütmek için araç temini önemlidir. İşlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için temin edeceğiniz araçlar ile personel ve temizlik malzemesini hızlı bir şekilde taşımanız gerekir. KOSGEB bazı dönemlerde temizlik şirketi açmak isteyenlere yönelik destekler sunmaktadır. KOSGEB desteklerini takip ederek bu imkanlardan yararlanmanız, şirket kurmak için işinizi daha kolay hale getirecektir.

Turşucu dükkanı açmanın maliyeti

Spor Salonu Açmanın Maliyeti ve Geliri


2 Yorum
  1. […] Temizlik şirketi kurmanın maliyeti ne kadar? […]

  2. […] Temizlik Şirketi Kurmanın Maliyeti ve Kazancı […]

Cevapla

Your email address will not be published.