Tasarımcı Olarak Evden Para Kazanmanın 7 Yolu

0

Tasarımcı Olarak Evden Para Kazanmanın 7 Yolu

Günümüzde evden çalışarak para kazanmak popüler bir seçenek halini aldı. Özellikle de tasarımcı arkadaşlarımız bu konu da şanslılar ama alternatifleri çok. Farkı nasıl yaratabilirler?

Tasarımcı olarak evden çalışıp para kazanmak istiyorum ama herkes tasarımcı her yerde tasarımcı var. Farklı olmam lazım. Kazanan kazanıyor ben niye yapamıyorum gibi birçok soru var tasarımcıların aklında. Size fark yaratacağınız bildiğiniz yada bilmediğiniz fikirler vermek isteriz. Bu fikirlerin birçoğunu sizde biliyorsunuzdur ama burada konu bilmek değil hayata geçirmek. Doğru adımlarla, sabırlı, planlı bir şekilde ilerlemek başarıyı getirecektir.

Pandemi dönemi birçok insana evden de çalışılabileceğini gösterdi. Ama her sektör her iş buna uygun değil. Ancak tasarımcılık işi yapılışı nedeniyle her zaman internet üzerinden ve evden yürütülebilecek bir meslektir.

Klasik mesaili düzende çalışan birçok tasarımcının aklında hep, keşke esnek saatli olarak evden çalışsam. Kendi işimin patronu olsam gibi fikirler oluşmaktadır. Teknolojinin de geldiği noktayı düşünürsek bu artık çok kolay ama gerekli irade ve yaratıcılıkla olabilecek bir durum. Bu şekilde çalışıp akıl almayacak paralar kazananda var sadece cep harçlığını çıkaran da var. Tasarımcı olarak evden çalışıp para kazanabilir miyim? sorusuna cevap olabilecek alternatif iş yöntemlerini gelin bilinenlerden, çok bilinmeyenlere doğru sıralayalım.

tasarimci olarak evden para kazanmanin 7 yolu
tasarimci olarak evden para kazanmanin 7 yolu

Sosyal Medya Görsel Tasarımları

Çağımız sosyal medya çağı ve sosyal medyaya hem bireyler hem de kurumlar ciddi reklam bütçeleri ayırarak varolma çabasındalar. Bunun yapmanın yolu da doğru, etkili sosyal medya paylaşımları yapmaktır. Bu aşamada yaratıcı biriyseniz hem yaratıp hem tasarımını yapabilirsiniz ya da kişi ya da kurumların talepleri doğrultusunda görsel malzemelerin tasarımlarını yapabilirsiniz. Akıllı planlama ile gittiğinizde aşırı müşteriye değil az ve öz para kazandıran müşterilere sahip olabilir önemli bütçeler kazanabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarımı

Çağımızda her kurumun web sitesi olması zorunlu hale gelmiştir. Artık web sitenizin olması normal bir durumdur. Hatta değil firmalar, dükkanlar birçok kişisel site bile olmazsa olmaz hale gelmiştir. Kurumsal görüntü de düzgün bir web sitesi çok değerlidir. Kendinize özgü bir tasarım düzeni kurup, bunu öncelikle şahıslara site ya da küçük ölçekli firmalara site hedef kitlesiyle başlayabilirsiniz. Bunu da öncelikle çevrenizden ve internet ortamından arayabilirsiniz. Bir web sitesinin kazancı içeriğine göre değişmektedir. Ama iyi bütçeler kazanabileceğiniz bir alandır. müşteri sayısını rutine bağladığınız anda çok ciddi gelir sağlayabilirsiniz. Ucuz web sitesi tasarımı arayanlar için tercih nedeni olursunuz.

Kartvizit ve İş İlanı Tasarımı

İş ilanları ve kartvizit gibi tasarımları internet üzerinden hazır şablonlarla rahat rahat yapabilirsiniz. Biraz gözünüzün olması ve tabii ki grafik bilgisi yeterlidir. Online olarak çalışan matbaa firmaları ve birçok firma bu tasarımların basımını uygun şekillerde yapmaktadır. Kendi yapacağınız tasarım ve devamında özel anlaşmayla baskı işlerini yaptırarak bir sistem kurabilirsiniz. Özel firma ya da şahıslara uygun bütçelerle spesifik olarak bu işi yapıp iyi gelir elde edebilirsiniz.

Takı Tasarımı

Eğer yeteneğinize, gözünüze ve zevkinize güveniyorsanız bu iş tam size göre. Takı firmalarıyla iletişime geçip 1-2 tanesiyle bile anlaşabilseniz ve onlara önceden hazırladığınız tasarımları ya da onların beklentisi yönünde takı tasarımları yaparsanız tasarım başına bütçeler alabilirsiniz. Çok büyük bütçeler olmaz ama tasarım sayısı arttığında ya da bağlantılı firma sayısı arttığında takı tasarımı yaparak para kazanmak, ciddi bir iş haline gelebilir.

Tisho Tasarımı

Çanta, yastık, telefon kılıfı, anahtarlık, t-shirt vb. ürünlerin üstüne yapılan tasarımlardır. Bunun için yaratıcı fikirlerinizin olması yada biraz araştırmacı olmanız biraz da grafik yeteneği fazlasıyla yeterlidir. Tabi burada para kazanma tarafında 2 yöntem olabilir. Birincisi yaratıcı fikirlerimi nasıl hayata geçiririm sorusunun cevabı olarak kendiniz tasarımlar yapıp tasarımları internet ortamında varsa sitenizde ve daha çok sosyal medyanızda özel hesap oluşturup paylaşabilirsiniz. Buradan gelecek taleplere göre de daha önceden anlaşma yaptığınız üreticilere işin baskı tarafını yaptırıp ürünü siz satabilirsiniz. İkinci yöntemde ise üretici firmalarla anlaşıp onlara tasarımlar yaparsınız ama işin satışına karışmazsınız, sadece satıştan komisyon alırsınız.

Tasarım Yarışmalarına Katılmak

Günümüzde oldukça popüler ve sık karşılaşılan bir kavramda, tasarım yarışmalarıdır. Devlet ya da özel firmalar konsept tasarım, logo vb. başlıklar ile reklam yarışmaları organize etmektedirler. Bunlar online olarak evden hazırlanıp katılabileceğiniz yarışmalardır. Genellikle ilk 3 dereceye girenlere, para ya da değişik ama değerli ödüller verilebilmektedir. Hatta derece aldığınızda, organize eden firma gel benimle çalış derse de hiç şaşırmayın.

Photoshop’ta Karikatür Tasarımı

 Bu yöntemle para kazanmak öncelikle sizin yetenek ve teknik bilginizin iyi olmasını gerektirir. Photoshop konusunda iyiyseniz internet ortamlarının popüler talebi profil resmi çizme yani kişileri süper kahraman yapan çizimleri yapabilirsiniz. En baştan çevresi geniş olan tanıdıklar üzerinden gidersiniz ücretsiz olarak, devamında onların yönlendirmeleri ile daha fazla kişiye ulaşırsınız. Bütçeyi de düşük tutarsınız örneğin 20 TL deseniz. 50 kişiye yapsanız 1.000 TL kazanırsınız devamında o kişilerinde paylaşmasıyle veya refere olmasıyla daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanarak online işler nasıl bulabilirim dediğinizde ise kazandığınız parayla ufak ufak bütçeler ayırıp sosyal medya sayfalarınızın aktif olması kaydıyla, reklam çıkabilir ve işi bambaşka bir yere götürebilirsiniz.

Yürüyerek Para Kazanma

Yurtdışında Çalışmak ve Zorlukları

Cilde Zarar Verecek Besinler

Kedilerde Tuhaf Davranış Sebepleri


Cevapla

Your email address will not be published.