Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları

6

Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları

Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları ; Kuveyt sahip olduğu doğal kaynaklar ve coğrafi konumu ile Orta doğunun en etkili ve dünyaca tanınan ülkeleri arasında yer alıyor.

Kuveyt yaklaşık 4,5 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen bu nüfusun yarısına yakın bir kısmı yabancılardan meydana geliyor. Burada birçok Asya ülkesinden çalışmaya gelmiş insan bulabiliyorsunuz. Sahip olduğu petrol kaynağı ile ekonomik olarak güçlü olan ülkenin resmi dili Arapça olmak ile birlikte bölgede bulunan çok sayıda Amerikalı sonucunda nüfusun yüzde 70’e yakın bir kısmı akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor.

Resmi rakamlara göre 2022 yılı itibari ile Kuvvette 6 binin üzerinde ki Türk vatandaşı ikamet ediyor. Kuveyt iş olanakları anlamında yabancılara en büyük ve geniş fırsatı sunan ülkeler arasında yer alıyor.

Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları
Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları

Kuveyt’te Askeri Ücret

Kuveyt’te askeri ücret konusu en karmaşık konuların başında yer alıyor. Çünkü ülkede sabit bir askeri cüret bulunmuyor. Burada çalışan kişilerin milliyetine göre bir ücret belirleme politikası bulunuyor. Örnek vermek gerekirse aynı işi yapan aynı özellikte iki çalışandan biri Nepal vatandaşı diğer ise Türk vatandaşı olduğunda Türk vatandaşı yaklaşık yüzde 0 oranında daha fazla para alıyor. 

Bu anlamda Kuveyt Türklerin en çok sevildiği ve çalışan olarak değer gördüğü ülkelerin başında geliyor. Kuveyt ihraç ettiği petrol ile şuan itibari ile dünyanı nen zengin 10 ülkesinden biri olarak bulunuyor.

Bu durum maaşların yüksek olmasına yansımış olsa da burada yaşam maliyetinin oldukça pahalı olduğu belirtiliyor. Kuveyt’te Türkler için askeri ücret 1500 dolardan başlayarak 3 bin dolara kadar çıkabiliyor.

Kuveyt’te İş İmkânları

Kuveyt barındırdığı 2 milyona yakın yabancı çalışan ile iş olanakları anlamında en dikkat çekici ülkeler arasında yer alıyor. Burada Türk şirketlerinin çok büyük bir bölümü inşaat sektöründe faaliyet göstermekte olup ülkenin birçok büyük projesi Türk şirketleri tarafından yürütülüyor.

Bu ülkede çalışan Türklerin büyük bir bölümü inşaat sektöründe çalışıyor. Firmaların çalışanların tüm yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılaması ile birlikte Kuveyt’te iş imkanları arasında inşaat sektörü ön plana çıkıyor.

Ödev Yaparak Para Kazanma

Almanyada Çalışmak İçin Tıklayınız

Belçika’da Çalışmak Ve İş Olanakları


6 Yorum
 1. […] Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları […]

 2. […] Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları […]

 3. […] Kuveytte Çalışmak ve İş Olanakları […]

 4. Baky says

  Havalimany yada ýaşly baki mana park edmez inşad işi olsa kalyp duvar demir

 5. Rustam says

  Yurtdisinda kari koca is ariyoruz biryerde olsa iyi olur.

 6. Salih says

  Tekstil terzilik herisiyaparim

Cevapla

Your email address will not be published.