Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?

0

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor? ; Kokoreççilik son dönemlerde iyi gelir getiren bir meslek olarak en çok merak edilen mesleklerden birisi haline gelmiştir. Peki, kokoreççiler kaç para kazanıyor?

Kokoreççilik Nedir?

Kokoreççileri hepimiz özellikle kalabalık yol ve iş merkezlerinin etrafında seyyar büfe arabalarıyla ya da bazen esnaf lokantası halinde hizmet verir şekilde görmüşüzdür. Kokoreççiler hazır olarak satın aldıkları ya da kendileri hazırladıkları kokoreç şişlerini pişirerek müşterilerine hizmet veren kişilerdir. Kokoreç şişlerinin maliyeti ile kıyaslandığında satılan ürünler ile kokoreççi kazancı beklenenden oldukça yüksektir.

Kokoreççi Olmak İçin Neye İhtiyacım Var?

Kokoreççi olmak dikkatinizi çekiyor ya da kokoreç satarak para kazanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler kokoreç şişleri ve bu şişleri pişirebileceğiniz bir seyyar arabadır. Lokantanız varsa yine burada da kokoreç şişi ve kokoreç şişlerini pişirebileceğiniz bir fırın ile müşterilerinize kokoreççi olarak hizmet verebilirsiniz.

Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?
Kokoreççiler Kaç Para Kazanıyor?

Kokoreççiler Ne Zaman Çalışır?

Kokoreççiler genel olarak günün her saati çalışabilen meslek gruplarının arasında yer almaktadır. Zira akşam iş çıkışında kokoreççiye giden kişiler olduğu kadar, sabah vardiyası biten ya da gece kulübü gibi bir mekanda sabahlayan pek çok kişi de kahvaltı olarak kokoreci tercih edebilmektedir. Ancak kokoreççi kazanç bakımından özellikle müşterilerin en yoğun olduğu zaman aralığı olarak  gece saatleri oldukça fazla kar elde etmektedir.

Kokoreççiler Nasıl Çalışıyor?

Kokoreççiler pişirdikleri kokoreç şişlerini pişirmekte ve kızaran yüzlerini döner gibi keserek dilenirse servis şeklinde dilenirse çeyrek, yarım ve tam ekmek şeklinde ekmek arası olacak biçimde sipariş ederek çalışmaktadır.

Kokoreççiler Ne Kadar Kar Ediyor?

Kokoreççiler kaç para kazanıyor diye merak ediyorsanız kokoreççilerin karı genel olarak satın aldıkları ya da hazırladıkları kokoreç şişlerinin maliyetinin, sattıkları kokoreç porsiyonundan çıkardıkları oranda kar elde etmektedir. Bir kokoreç şişinden ortalama 20 – 25 arası yarım ekmek kokoreç çıkabildiği için kokoreç şişinin maliyeti satılan fiyata göre oldukça makul olmaktadır. Kısacası, kokoreççiler sattıkları ürünün satış fiyatıyla orantılı olacak şekilde kar elde etmektedir.

Kokoreçten İyi Para Kazanılıyor Mu?

Kokoreççilerin günlük olarak elde ettikleri kazanç farklılık göstermektedir. İşlek bir caddede kendinize bir müşteri kitlesi oluşturursanız oldukça iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Yine civardaki kokoreççilerin ürünlerini sattıkları fiyatı göz önünde bulundurarak kar elde edeceğiniz ancak makul bir fiyattan ürünlerinizi satarsanız kokoreççi geliri bakımından oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Kısacası, kokoreç sattığınız yerin işlek olmasına dikkat ederseniz, kendinize bir müşteri kitlesi oluşturursanız ve ürünlerinizin satış fiyatının size kar ettirecek ancak müşterilerin makul bularak daha çok tercih edeceği bir mekan haline gelir ve oldukça yüksek meblağda kazanç elde edebilirsiniz.

Finlandiyada Çalışmak

Rüyada Tacize Uğramak


Cevapla

Your email address will not be published.