Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

2

Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri başlığı altında, Türkiye’de denenmemiş veya çok az yapılan işlerin neler olduğundan bahsettik. Bu işlerden özellikle bazıları Türkiye’de yatırım olarak değerlendirildiğinde, yatırımcısına tatminkâr kazançlar sağlayabilir.

Üstelik ilk yapanlar arasında olacağınız için, karşınızda fazla rakip olmaması sizin için ayrı bir avantaj olacaktır.

Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye’de denenmemiş veya az denenmiş gelir sağlayabilecek iş fikirlerinden bazıları şunlardır;

Hırdavat Kiralama

Türkiye’de hırdavat sektörü son derece gelişmiştir. Özellikle inşaat sektörünün gelişmiş olması ve Türk insanının inşaata olan merakı, dolayısıyla hırdavat sektörünün de canlı olmasına neden olmaktadır. Ancak hırdavat kiralama işi yapmanız, özellikle küçük sermaye ile iş yapmak isteyenler için kazançlı olabilir.

Burada elbette ki metre veya kontrol kalemi kiralanmasından bahsetmiyoruz. Daha çok satış tutarı yüksek olan el aletlerinin kiralanması, sizin için avantajlı bir iş kapısı olabilir.

Taco Üretimi ve Satışı Yapmak

Özellikle meksika da sevilerek tüketilen gıdalardan biri olan taco, Türkiye’de yapılmayan veya henüz duyulmamış olan işlerden biridir.

Çıtır çıtır lavaş parçalarının içine tavuk veya kıyma gibi etlerin konularak üzerine salata eklenmesi ile yapılan taco, sos tercihinin doğru yapılması halinde harika lezzetlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Maliyet olarak daha düşük olması nedeniyle az sermaye gerektiren bu iş, yatırımcısına ciddi bir getiri sağlayabilir.

Tek Kullanımlık Şarj Ürünleri

Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında tavsiye edilen tek kullanımlık şarj cihazları, günü kurtarmak isteyenlerin tercihleri arasında olabilir.

Yurt dışından toptan getireceğiniz bu ürünlerin ortalama maliyeti 4 TL civarındadır. Tek kullanımlık şarj cihazı ürünlerinin toptancılığı yapıp Türkiye’deki market ve benzin istasyonları gibi işletmelere ortalama 10 TL’den dağıtımını yapabilirsiniz. Bu işi toplam yapacağınız için aradaki fark düşük olsa da, işin toplamında ciddi kazançlar elde etmek mümkündür.

Bu alanda rakipsiz olmanızın avantajlarını da en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Günümüzde akıllı telefon kullanımının adeta bağımlılık seviyesine geldiğini düşünürsek, tek kullanımlık şarj cihazlarının oldukça karlı olacağını söylemek mümkündür.

yurtdisinda-olup-turkiyede-olmayan-is-fikirleri-yz
Yurtdışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri

Sos Dükkanı

Lezzetli sos ürünleri farklı yerlerde satılmaktadır. Ancak doğrudan Türkiye’de sos dükkanının olduğu henüz duyulmamıştır. Varsa bile az olması nedeniyle daha duyulmamış olan bu işi yaparak, kendi alanınızda marka olabilirsiniz.

İnsanların aradığı tüm sosları bulabileceği bir dükkan açmanız, bu işin yokluğunu ciddi bir avantaja dönüştürmenizi sağlayacaktır.

Kapsül Hostel

Kapsül Hostelcilik, yurtdışında olup Türkiye olmayan iş fikirleri arasında yapılabilecek en iyi işlerden biridir. Özellikle büyük şehirlerde kalacak yeri olmayanlar için 1 yataklı hücreler şeklinde hizmet veren kapsül hostel işi, doğru yapıldığında gelir getirebilecek iş fikirleri arasında yer alıyor.

Küçük bir alanda onlarca yataklık kapsül hostel konumlandırarak, bunları uygun fiyattan kiraya verip para kazanabilirsiniz.

Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında sayılabilecek birçok sektör bulunmaktadır. Ancak listemizde yer alan işlerin Türkiye’de tutma olasılığının yüksek olduğunu değerlendirerek, sadece bunlara yer verdik. Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri hakkındaki yorumlarınız neler?

2022 Yılında Girişimcilere Karlı İş Fikirleri

Kasap dükkanı açmanın maliyeti


2 Yorum
  1. […] Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri […]

  2. […] Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri […]

Cevapla

Your email address will not be published.