Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

5

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar ; Günümüzde artan araç sayısına göre oto yıkama firmaları da artış göstermiştir. Bizde yazımızda bundan hareketle oto yıkama bayilik veren firmaları ele alalım.

Oto yıkama bayilik veren firmalar son dönemde oldukça rağbet gören iş kollarından biridir. İş fikirleri arasında cazip bir noktada bulunan oto yıkama işi adını duyurmuş birçok firma tarafından yerine getirilmektedir. Girişimciler bu noktada isim haklarından yararlanıp bu alanda iş yapma düşüncesini benimser. Fakat birtakım noktaları göz önünde bulundurmak gerekir. Bizde yazımızda bundan hareketle oto yıkama bayilik veren firmalar başlığını ele alalım. Fakat bundan önce oto yıkama bayiliği nasıl açılır? Bundan bahsedelim.

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Açılır?

Oto yıkama bayiliği açmak isteyen kimseler bu konuda ön bir araştırma yapmaları yararlarına olacaktır. Açılacak oto yıkama bayiliğinin bulunan muhitte ihtiyaç var mı, bayi açılırsa iş görecek mi yada bulunan çevrenin yakınlarında oto yıkama bayiliği var mı bu konuda bilgi edinmek doğru kararlar almaya yardımcı olacaktır.

Son yıllarda çoğalan araç sayısıyla birlikte buna yönelik girişim çabalarını da çeşitlenmiştir. Su problemleri gibi gelişmelerle birlikte araç yıkama ve temizliği noktasında da değişimler yaşanmıştır. Daha az suyla daha fazla  temizlik anlayışı bu durum kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Suya alternatif olarak buharlı oto yıkama bayiliklerinin oluşturulması bu sektörün devamlılığı ve gelişimi açısından büyük yarar sağlar.

Oto yıkama işini mekan olarak tek bir yerle sınırlamak yanlış olacaktır. Gelişen ve değişen ihtiyaçlara göre alışveriş merkezleri, hastaneler, katlı otoparklar, iş merkezleri gibi araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde suya ve elektriğe bağımlı olmadan oto yıkama işinin yapılması mümkündür. Kendi imkanları ile oto yıkama dükkanı açılacağı gibi oto yıkama bayiliklerinden isim hakkı vererek yararlanmak mümkündür. Yazımızın devamında oto yıkama açma maliyeti nedir? Bu başlığı ele alalım.

Oto Yıkama Açma Maliyeti Nedir?

Oto yıkama faaliyetleri azımsanmayacak maliyetler içerir. Yer kiralama, ekipman, tecrübeli personel gibi giderlerin ortalama maliyetleri 80 bin 100 bin arasında değişir. Eğer yeterli bir altyapı yoksa bu alanı oluşturmak adına bu maliyetler 250 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kuru temizleme, yıkama, bakım yapma gibi farklı konseptleri yapmak isteyen kimseler oto yıkama bayiliklerinden isim haklarını satın alarak bu yönde hızlı bir ilerleme kaydedebilir. Bu alanda iş yapmak isteyen girişimcilerin 135 bin TL’ye kadar çıkabilen maliyetleri göz önüne almaları gerekir. Yazımızın devamında oto yıkama bayilik veren firmalar neler bunları ele alalım.

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar
Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

 

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

1-) Wemax

Oto yıkama bayilikleri birçok firmadan oluşur. Bu sektörde en önde gelen firma 1993 yılından beri hizmet veren Wemax ilk akla gelendir. Firma Türkiye’de 50’yi aşkın yerde faaliyet göstermektedir. Başlangıç olarak 150-500 metrekare alanlar için 50 bin dolardan başlayan fiyatlar verilir.

2-) Globowax

Globowax 2006 yılından itibaren oto yıkama ve bakımı konusunda hizmet vermektedir. Özellikle kuru temizleme konusunda önde olması sektörde ilgi görmesini sağlıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bayilikler veren Globowax aynı zamanda cam film, oto ekspertiz, seramik kaplama gibi hizmetlerde vermektedir.

3-) Sonax

SONAX markası oto yıkama sektöründe bulunan profesyonel araç bakımı ve yıkama gibi noktalarda 2002 yılından beri hizmet vermektedir. Her yıl 15-20 kadar bayilikler vererek Türkiye genelinde 100’ün üzerinde Sonax oto yıkama hizmet noktası oluşturmayı başarmıştır.

4-) Autowash

2005 yılında kurulan Autowash kaliteli ve detaylı temizlik ve fırçasız köpüklü yıkama ile hizmet vermektedir. Oto yıkama üzerine girişimcilere isim hakkı ve eğitim bedeli almadan bayilik vermesiyle oldukça cazip bir yatırım olarak değerlendirilebilir.

5-) MyWash

Yukarıda sıralamış olduğumuz oto yıkama firmaları sektörde adını duyurmuş  markalardır. Artan araç sayısı ve yoğun hayat temposu nedeniyle birçok kişi oto yıkamadan yardım almaktadır. Oto yıkama firmalarının son yıllarda araç bakımlarına profesyonel açıdan bakması oto yıkama hizmetinin talep görmesini sağlamıştır.

Her ne kadar küresel iklim krizlerinde su sorunu gibi problemler bulunsa da oto yıkama firmaları bu sorunun üstesinden gelecek nitelikte çözümler üretmiştir. Bu sektörün gelişmesi ilerleyen yıllarda beklenen durumlardan biridir.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Diyetisyn Maaşları Ne Kadar

Tavşan Yetiştiriciliği ve Maliyeti

 

 

 


5 Yorum
  1. […] Oto Bayiliği Veren Firmalar […]

  2. […] Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar […]

  3. […] Oto Yıkama Bayiliği Veren Firmalar […]

  4. […] Oto Bayilik Veren Firmalar […]

  5. […] Oto Yıkama Bayiliği Veren Firmalar […]

Cevapla

Your email address will not be published.